Fatih Ünal ''Mansur Yavaş istenmiyor''

Yerel seçimle ilgili konuşan Fatih Ünal, "Cumhur İttifakı güzel Ankara'ya layık güzel bir aday çıkardığında Mansur beyi ezer geçer. Bir dahaki dönem Mansur beyi aday da yapmayacaklar." ifadelerini kullandı. Ünal, seçmenin 'çakma CHP'li' istemediğini iddia etti.

Ecem Çetin Editör
YAYINLAMA
09 Ağustos 2023 14:35
GÜNCELLEME
30 Ağustos 2023 17:08
Fatih Ünal ''Mansur Yavaş istenmiyor''
Ecem Çetin Editör

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Meclis Başkanvekili Fatih Ünal, Ankara Masası Gündem Özel yayınında Gazeteci Fatih Atik'in Ankara'ya dair sorularını yanıtladı.

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimle ilgili değerlendirmelerde bulunan Ünal, Cumhur İttifakı'nın çıkaracağı adayın Mansur Yavaş'ı ezip geçeceğini söyledi. 

Fatih Ünal, CHP ve İYİ Parti'den Mansur Yavaş'a büyük tepki olduğunu ve seçimde aday gösterilmeyeceğini ifade etti.

"Ankaralılar,  Mansur beye bir prim verdi" diyen Meclis Başkanvekili Ünal,  şu ifadeleri kullandı; 

"Ankaralılar Mansur beyden vazgeçti"

"25 yıl sonra AK Parti'den Mansur bey görevi devir aldı. 58 kilometre metro yapacağım dedi. Yollar, troleybüsler yapacağım, suyu indireceğim, EYT'lilere yardım yapacağım dedi bir sürü laf söyledi. Hiç birisini yapmadı. Bu dört yılda tüm süreci tüketti. Şu an Ankaralılar Mansur beyden vazgeçmiş gözüküyor. 

"Cumhur İttifakı'nın adayı Mansur beyi  ezer geçer"

Halen pozitif bir algısı var diye düşünüyorsunuz ama ben şunu söyleyebilirim AK Parti Cumhur İttifakı güzel Ankara'ya layık güzel bir aday çıkardığında Mansur beyi ezer geçer. Bir dahaki dönem Mansur beyi aday da yapmayacaklar. CHP'den de İYİ Parti'den de büyük tepki var, aday da yapmayacaklar. "

"Çakma CHP'li istemiyorlar"

Fatih Ünal "Çok iddialı laflar ediyorlar seçim öncesi, cumhurbaşkanı yardımcım dedikleri isimlerin bugün adaylığı konuşulmuyor. Ekrem beyin, Mansur beyin başkanlığı konuşulmuyor. Başkan arayışında CHP. Mansur beyin yerine başkan buldukları zaman defterini dürerler. Çakma CHP'li istemiyorlar" dedi.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.