Et ve Süt Kurumundan ceza haberlerine yalanlama

Et ve Süt Kurumu (ESK), Sözleşmeli Besicilik Projesi'nden çıkan üreticilere 30 bin lira ceza veriliyor iddialarını yalanladı.

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
13 Eylül 2023 07:00
GÜNCELLEME
13 Eylül 2023 07:08
Et ve Süt Kurumundan ceza haberlerine yalanlama
HM
Haber Merkezi Editör

Et ve Süt Kurumundan yapılan açıklamada, “Bazı internet haber sitelerinde ‘Et ve Süt Kurumunun Sözleşmeli Besicilik Projesi kapsamında ESK ile sözleşmesini iptal eden üreticilerin Kuruma 30 bin TL ceza ödediği’ yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır” ifadeleri kullanıldı.

Uygulamada karlılığın hedeflendiği belirtilen açıklamada, “Et ve Süt Kurumu tarafından geçtiğimiz yıl uygulamaya başlayan, maliyete dayalı fiyat politikası esas alınan Sözleşmeli Besicilik Projesinde üreticilere alım ve fiyat garantisi sunularak mutlak karlılık hedeflenmektedir.

Üreticilerimize kurumla yaptığı sözleşmeden cayma hakkı tanıyan proje kapsamında, piyasa fiyatlarını daha avantajlı bularak sözleşmesini iptal ettiren hiçbir üreticimize bugüne kadar herhangi bir cezai işlem uygulanmamıştır. Et ve Süt Kurumu regülasyon görevi kapsamında üreticilerimizin ve tüketicilerimizin menfaatlerini korumaya devam edecektir” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.