Murat Karayılan öldü mü?

Terör örgütü PKK’nın elebaşı Murat Karayılan’ın silahlı saldırı sonucu öldüğü iddia edildi. Murat Karayılan'ın aracının çapraz ateş altına alındığı belirtildi. Peki Murat Karayılan kimdir? Murat Karayılan hakkındaki suçlamalar nelerdir? Murat Karayılan öldü mü?

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
18 Eylül 2023 07:58
GÜNCELLEME
18 Eylül 2023 12:22
Murat Karayılan öldü mü?
HM
Haber Merkezi Editör

Terör örgütü PKK'nın lideri Murat Karayılan'la ilgili önemli bir iddia ortaya atıldı.

Sosyal medyada yayılan iddialara göre  PKK’nın elebaşı Murat Karayılan’ın aracına Basra'da döndüğü sırada silahlı saldırı gerçekleştirildi. 3 araçtan gerçekleştirilen seri atış sonucu Karayılan'ın ve araç içindekilerin öldüğü öne sürüldü.

Servis edilen haberle ilgili resmi kurumlardan herhangi bir açıklama yapılmadı.

Teöristbaşı Murat Karayılan kimdir?

Murat Karayılan, 5 Haziran 1954 tarihinde Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde doğmuştur. 1979 yılında PKK'ya katılan Karayılan, 1999 yılında Abdullah Öcalan'ın yakalanmasının ardından terör örgütünün başına geçmiştir. PKK'nın silahlı kanadı olan Halk Savunma Güçleri'nin (HPG) de komutanı olan Karayılan, Türkiye tarafından terörist olarak kabul edilmektedir.

Karayılan, PKK'nın silahlı kanadı olan HPG'nin de komutanıdır. HPG, Türkiye'de PKK'nın gerçekleştirdiği saldırılardan sorumludur. Karayılan, Türkiye tarafından terörist olarak kabul edilmektedir.

En çok aranan teröristler listesinde kırmızı kategoride yer alan Karayılan için, bakanlık  yakalayan veya yakalanmasına yol açacak bilgi veren kişi veya kişilere 10 milyon TL'ye kadar ödül vereceğini duyurmuştur.

Murat Karayılan hakkındaki suçlamalar

Karayılan hakkında, 'Türkiye'de PKK'nın gerçekleştirdiği saldırılardan sorumludur. PKK'nın uyuşturucu ticareti ile bağlantılı olduğu iddia edilmektedir. Karayılan, ABD tarafından "Önemli Uyuşturucu Kaçakçısı" olarak tanımlanmıştır.' suçlamaları yer almıştır.

    Yorumlar (0 yorum)
    Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
    Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.