Camide 'alkollü paylaşım' olayında gelişme

Camide alkol şişesi ile fotoğraf paylaşan ve ardından tutuklanan Safa Yasin Ö.’nün ifadesi ortaya çıktı. Savunma yapan sanık, ailesinin muhafazakar olduğunu söyledi.

Onur Çetinkaya Editör
YAYINLAMA
18 Eylül 2023 15:25
GÜNCELLEME
18 Eylül 2023 15:55
Camide 'alkollü paylaşım' olayında gelişme
Onur Çetinkaya Editör

İstanbul'da çantasında içkiyle camiye giren kimliği belirsiz bir kişi, o anlara ait fotoğrafı sosyal medya hesabında paylaştı.

Camide içki rezaletini sergileyen şahıs Reddit hesabından, "'Atatürk'e ekber' dedim cesaretimi topladım girdim içeri...  "Allah ile dertleştim biraz." ifadelerini kullandı. 

Şahsın çektiği fotoğraf infiale neden oldu.

Safa Yasin Ö., işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Safa Yasin Ö. çıkarıldığı mahkeme tarafından "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" suçundan tutuklandı.

"Ailem çok muhafazakar bir ailedir"

Sefa Yasin Ö.'nün Sulh Ceza Hakimliğinde verdiği ifadede, ". Ailem ile de bu konuda çok sert tartışmalar yaşadım. Çünkü ailem çok muhafazakar bir ailedir. Buna tepki olarak içimde dine karşı bir nefret oluştu. Bu nedenle paylaşım yaptım. Amacım saygısızlık yapmak değildi fakat beklediğimin üzerinde bir etkileşim alınca hatamı anladım ve paylaşımımı sildim. Kararsız bir yapım var, bu nedenle gelgitli bir dönemim oldu. Ailemin tavrı da beni buna sürükledi. Böyle bir paylaşım yüzünden ülke ayağa kalktı. Olayın buralara kadar geleceğini düşünmemiştim. Türk vatandaşların fazla kullandığı bir uygulama olmadığını düşündüğüm için böyle bir paylaşım yaptım. Bunu bu kadar yayan ben değilim."  

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.