Konut fiyatlarında artış

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Eylül ayına ilişkin konut fiyat endeksini yayımladı. Konut fiyatları Eylül'de bir önceki yıla göre yüzde 89,2 arttı.

Onur Çetinkaya Editör
YAYINLAMA
16 Kasım 2023 14:52
GÜNCELLEME
16 Kasım 2023 16:37
Konut fiyatlarında artış
Onur Çetinkaya Editör

Eylül ayına ilişkin konut fiyat endeksi   Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından açıklandı.Konut fiyatları Eylül'de bir önceki yıla göre yüzde 89,2 arttı. Böylelikle Eylül ayında yıllık artış 1,5 yılın en düşüş artışı olarak kaydedildi.
Endekse göre Eylül'de konut fiyatları bir önceki aya göre ise yüzde 4,3 arttı. Böylece son dört ayın en düşük aylık yükselişi yaşandı.Türkiye genelinde ortalama metrekare fiyatı 29 bin TL'yi aşarken üç büyük şehirlerde de zirve Ankara'nın oldu.Ankara'da konut fiyatları Eylül'de bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 102,7 arttı. Başkentte ortalama metrekare fiyatı 22 bin TL'nin üzerine çıkarken Ankara'yı yüzde 85,2'lik yıllık artışla İzmir izledi. 


İzmir'de de ortalama metrekare fiyatı 33 bin TL'nin üzerine çıktı.İstanbul'da ise konut fiyat artışında yavaşlamanın Eylül'de sürdüğü izlendi. Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.