Disipline sevk edilen Ümit Dikbayır’dan açıklama!

İYİ Parti'de kesin ihraç talebi ile Disiplin Kuruluna sevk edilen İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, sosyal medya hesabından videolu açıklama yayınladı.

MP
Mevlüt Peker Editör
YAYINLAMA
21 Kasım 2023 18:36
GÜNCELLEME
21 Kasım 2023 18:54
Disipline sevk edilen Ümit Dikbayır’dan açıklama!
MP
Mevlüt Peker Editör

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, parti içinde yaşanan sorunlar ve kendisine yönelik iddialar hakkında bir video açıklaması yaptı. Dikbayır, İYİ Parti'nin, iftira ve dedikodularla anılmasının üzücü olduğunu belirtti. Kendi şeref ve onurunu korumak yerine, partisinin zarar görmemesi için suskunluğunu koruduğunu vurguladı.

Dikbayır, Genel Başkan Meral Akşener'in bu duruma müdahale edeceğine inandığını ancak beklentilerinin boşa çıktığını ifade etti. Parti içindeki çirkin ve eğri işlere karşı durulması gerektiğini, ancak bunun yerine sorunların daha da büyütüldüğünü dile getirdi.

Kendisi hakkındaki iddiaların araştırılmasını talep ettiğini söyleyen Dikbayır, hem parti disiplin kuruluna hem de TBMM Grup Yönetimi'ne dilekçe verdiğini aktardı. Ancak, partinin yetkili kurumlarının bu hassasiyete karşılık vermediğini üzülerek tecrübe ettiğini belirtti.

Dikbayır, suskunluğun, Genel Başkan etrafındaki hesapçı ve kurnaz kişilere güç katmaktan başka bir işe yaramayacağını vurguladı. Kendisine yönelik iftira kampanyasının sınırsız olduğunu ve her gün yeni yalanlar üretildiğini söyledi.

Kendisinin bir haysiyet mücadelesi verdiğini vurgulayan Dikbayır, bu mücadelenin sadece kendisi için değil, İYİ Parti'nin iftira ve dedikodularla anılmaması için olduğunu dile getirdi. Tüm iddiaların araştırılmasını ve gerçeğin ortaya çıkarılmasını isteyerek, bu konuyu hukuk ve adalet önüne taşıdığını belirtti. Dikbayır, bundan sonraki sorumluluğun suskunluğu tercih edenlerde olduğunu sözlerine ekledi.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.