Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Akşener'e tepki

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in, İBB Başkanı İmamoğlu'nu Fatih Sultan Mehmet'e benzetmesine sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunlar Fatih'in kim olduğunu anlamamış, bilmiyorlar. Meral Hanım, sen kimi kime benzetiyorsun? Duvarlarımıza 'Zulüm 1453'te başladı' diye yazanlarla aynı yolda yürüyorsun" dedi.
Can Güvenir
|
10 Eylül 2021, Cuma - 15:39
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Akşener'e tepki

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kahramanmaraş Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında deprem ve sel felaketlerine değinerek, devletin afetler karşısında vatandaşları hiçbir zaman yalnız bırakmadığını söyledi. Erdoğan, ''Devletimiz artık 80'lerin 90'ların enkaz altında kalan devleti değildir'' dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu, Fatih Sultan Mehmet'e benzetmesine bir kez daha sert sözlerle tepki gösterdi.

''Bunlar Fatih'in kim olduğunu anlamamış, bilmiyorlar'' diyen Erdoğan, Meral Akşener'e ''Sen kimi kime benzetiyorsun? 'Zulüm 1453'te başladı' diye duvarlarımıza bu yazıları yazanlarla aynı yolda yürüyorsun. Gezi Parkı olaylarında Bizans olaylarını yaşayanlarla beraber yürüyorsun'' diye seslendi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''Devletimiz afetler karşısında vatandaşlarımızı yalnız bırakmamıştır. Devletimiz artık 80'lerin 90'ların enkaz altında kalan devleti değildir. Türkiye Cumhuriyeti'nin gücüne bağlı olarak imkanları da genişlemiştir. Bugün artık ekonomisiyle büyük, hedefleriyle büyük, şefkati ve vicdanıyla büyük bir Türkiye Cumhuriyeti vardır.

Akşener'e tepki: Fatih kim sizler kim?

 İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı'nı Fatih Sultan Mehmet'e benzetiyorlar. Bunlar Fatih'in kim olduğunu anlamamış, bilmiyorlar. Taksim olaylarında başbakanlık konutumuzun hemen karşısında duvara 'Zulüm 1453'te başladı' yazdılar. Meral Hanım sen kimi kime benzetiyorsun? 'Zulüm 1453'te başladı' diye duvarlarımıza bu yazıları yazanlarla aynı yolda yürüyorsun. Gezi Parkı olaylarında Bizans olaylarını yaşayanlarla beraber yürüyorsun. Fatih kim sizler kim?

"CHP iktidar devşirmeye çalışıyor"

Türkiye'ye dair hesapları bozulanların Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız 2023'e giden süreçte daha da pervasızlaşacağı anlaşılıyor. CHP'nin fitilini ateşlediği, ittifak ortaklarının da 'Bizans' benzetmeleriyle benzin döktüğü nefret siyaseti, oynanan oyunun bir parçasıdır. Milletten umudunu kesen CHP, tıpkı 1960 darbesi öncesinde olduğu gibi yalandan, iftiradan, kışkırtmadan iktidar devşirmeye çalışıyor. Etnik kimlik üzerinden, mezhep, meşrep, ideoloji üzerinden milletimizin arasına fitne sokulmasına göz yummayacağız."

https://www.ankaramasasi.com/haber/1000297/cumhurbaskani-erdogandan-aksenere-tepki
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.