Altındağ'da tarihi sokaklar yenileniyor

Altındağ Belediyesi, tarihi Hamamarkası bölgesinde sokak sağlıklaştırma çalışmalarını sürdürüyor.
Ankara Masası
|
12 Eylül 2021, Pazar - 10:28
Altındağ'da tarihi sokaklar yenileniyor

Altındağ Belediyesi, Hamamarkası bölgesinde yapılan sokak sağlıklaştırma çalışmalarının kapsamını giderek genişletiyor. Yapılan çalışmalar neticesinde bölge tamamen yenileniyor ve tarihi dokuya sahip çıkılıyor. 

Tarihi bölgeye yoğun bakım

Hamamarkası sokaklarında gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Asım Balcı, "Tarihi bölgede yoğun bir bakım çalışması sürdürüyoruz. Bölgede sokakları taban tuğlası ile kaplıyor, gerekli yerlere dolgu yapıyor, gerekli yerlere ise kot ayarı yapıyoruz. Çalışmalarımızın kapsamı genişleyerek devam ediyor. Her geçen gün daha fazla sokakta tarihe sahip çıkıyor, tarihi alanları gün yüzüne çıkarıyoruz" dedi. 

"Ziyaretçi sayısını arttırmak için çalışmalarımız sürüyor"

"Tarihi açıdan önemi ve değeri olan her yer bizim için çok değerli..." diyen Başkan Balcı "Bu bölgelerde hayatı daha konforlu bir hale getirmek ve ziyaretçi sayısını artırabilmek için çalışmalarımız devam edecek. Altındağ Belediyesi olarak tarihimizi korumayı, kültürümüze sahip çıkmayı görev biliyoruz. Çalışmalarımızı diğer sokaklarda da genişleterek sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

https://www.ankaramasasi.com/haber/1003717/altindagda-tarihi-sokaklar-yenileniyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.