Sakarya Zaferi'nin 100'üncü yıl coşkusu Polatlı'da yaşandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100’üncü yıl dönümü kutlamaları kapsamında Polatlılıları ünlü sanatçı Zara ile buluşturdu. Polatlı Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen açık hava konserine Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya katıldı.
Ankara Masası
|
12 Eylül 2021, Pazar - 15:09
Sakarya Zaferi'nin 100'üncü yıl coşkusu Polatlı'da yaşandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Meydan Muharebesi'nin 100'üncü yılı kutlamaları kapsamında etkinlik ve organizasyon düzenlemeye devam ediyor.

Büyükşehir son olarak Polatlı'da ünlü sanatçı Zara'nın katıldığı konser organize etti.

Polatlı Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen açık hava konserinde ünlü sanatçı, 7’den 70’e binlerce Polatlılı'nın zafer coşkusuna ortak oldu. Yenimahalle Belediyesi Tubil Halk Dansları ve Polatlı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu'nun gösterileri ise vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın ev sahipliğinde düzenlenen konsere, Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katıldı.

"Ankara'yı geliştirmek boynumuzun borcu"

Etkinlikte Polatlı halkına seslenen Yavaş, "Sakarya Zaferinin 100’üncü yıl kutlamalarında hep birlikte olduğumuz için şeref duyuyorum. Geçen hafta Sakarya Köyü’nde dualarla andık şehitlerimizi. Bugün Ankara Büyükşehir Belediye Meclisini Polatlı’da topladık. Yine şehitlerimizin kabirlerini ziyaret edip dualar ettik. Tabi ki zafer kutlamalarında neşe de olmalıydı, onu da şimdi hep birlikte gerçekleştiriyoruz. Atalarımızın sayesinde hak ettik bu sevinci. Bizlerin de geçmişimize vefa borcu olarak Ankara’mızı gelişmiş başkentlerin en ön safında, Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği şekilde geliştirmek boynumuzun borcu" dedi. 

"Ankara benim için özeldir"

Sesi ve performansıyla Polatlılı hayranlarına unutulmaz bir akşam yaşatan Zara ise, "Ankara benim için çok özeldir, çok başkadır. Yıllar sonra yeniden burada olmak benim için çok özel. Mansur Yavaş’a sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Halkımıza olan sevgisi, saygısı, aşkı hepimizin gönlünde taht kurdu. Bugün burada böyle bir coşkuyu yaşamak benim için büyük bir onur. Ülkemi, halkımı çok seviyorum. Zaferlerimizle övünüyorum. Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ile şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyorum" ifadelerini kullandı.  

Polatlı'da Yavaş'a büyük ilgi

Sakarya Zaferinin 100’üncü yılında, Zara konserini izlemeye gelen ve coşku dolu anlar yaşayan vatandaşlar duygularını şu sözlerle ifade ettiler:

-Muhammed Alparslan: "Polatlı için çok güzel oldu bu konser. Mansur Yavaş başkanımıza teşekkür ederiz."

-Berat Önal: "Polatlı’da genelde böyle etkinlikler az oluyor. Böyle güzel sanatçılar gelince de öz oluyor. Mansur başkanımıza teşekkür ederim."

-Tugay Yıldız: "Polatlı’da bu tür konserler fazla olmuyor. Mansur başkanımıza teşekkür ederiz. Sağ olsun."   

-Ömer Evirgen: "Mansur başkanımın göreve geldiğinden itibaren bütün projeleri mükemmel bir şekilde ilerliyor. Kendisini tebrik ediyorum."

https://www.ankaramasasi.com/haber/1004095/sakarya-zaferinin-100uncu-yil-coskusu-polatlida-yasandi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.