OSB'lerden yangın ve selden etkilenen esnafa yardım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yangın ve sel felaketlerinden etkilenen vatandaşlara yönelik başlattığı "Ben de Varım" yardım kampanyasına 93 OSB'den 206 milyon liralık destek geldi.
Büşra Bayrak
|
13 Eylül 2021, Pazartesi - 15:48
 OSB'lerden yangın ve selden etkilenen esnafa yardım

Artvin, Rize, Kastamonu gibi Karadeniz illerini vuran sel felaketi ile Antalya ve Mersin başta olmak üzere Akdeniz’i etkileyen yangın afetlerinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yardım kampanyası başlatıldı. 

Kampanyaya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, 13 Ağustos’ta Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Bu kararın ardından “Ben de varım” sloganıyla başlatılan kampanya için OSB’ler, “Yaraları birlikte sarıyoruz” diyerek gönüllük esasına dayalı yapılan kampanyaya katkı sağladı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda OSBÜK ve 93 OSB yardım kampanyasına destek verdi. Kampanya kapsamında toplanan yardımlar, Cumhurbaşkanı Kararı’na uygun olarak kampanyanın yürütücüsü olan Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığına aktarılacak.

Sanayi esnafının yaralarını saracak

Toplanan 206 milyon 500 bin lira, yangın ve sel felaketinde zarar gören 4 sanayi sitesinin yeniden inşası başta olmak üzere sanayi esnafının zararlarının tanziminde kullanılacak. Söz konusu yardıma ilişkin temsili çek, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Şişecam Polatlı Fabrikası Yeni Üretim Hattı Açılış Töreni öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a takdim edildi. 

Yardım kampanyasına destek verenlere teşekkür eden  Cumhurbaşkanı Erdoğan,  "Fakat tüm OSB'ler olarak bu rakamı yeterli bulmuyorum. Felaketin yaşandığı bu bölgelerin alt yapısı, üst yapısı çok ciddi rakamlara mal oluyor. Bunu devlet millet el ele yapacağımıza göre sadaka-i cariye noktasında çok önemli. Atmamız gereken adım, yapmamız gereken bu noktada çok hayır var. Biz 1 yıl içerisinde bu işi bitirmek istiyoruz."dedi.

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/1005213/osblerden-yangin-ve-selden-etkilenen-esnafa-yardim
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.