Ankara'da hayvanseverleri kızdıran görüntü

Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde hayvanseverler tarafından mahalleye bırakılan kedi ile köpek mamalarının yan bölgede yaşayan biri tarafından döküldüğü ortaya çıktı. Harçlığından biriktirdiği paralarla hayvanlara mama aldığını söyleyen üniversite öğrencisi Bilge Sümeyye Demir duruma tepki gösterdi.
Can Güvenir
|
15 Eylül 2021, Çarşamba - 08:54
Ankara'da hayvanseverleri kızdıran görüntü

Yenimahalle ilçesine bağlı Emniyet Mahallesi'nde  hayvanseverler tarafından  kedi ve köpekler için bırakılan mama ve su kaplarının döküldüğünü fark eden vatandaşlar duruma tepki gösterdi. O isimlerden üniversite öğrencisi Bilge Sümeyye Demir, çöp kenarına bıraktığı kapları bir süre sonra gözlemlemeye başladı. Demir kapları dökenin  karşı komşusu Melih Ö. olduğunu fark etti. Demir ve annesi Deniz Sezer komşularını uyarsa da sonuç alamadı. Bu duruma sinirlenen genç kız, cep telefonu kamerasıyla olayı görüntüleyerek sosyal medya hesabından paylaştı. Görüntüler çok sayıda hayvanseverin tepkisine yol açtı. 

"Kedilerin üzerine soğuk su döküyor"

Mahallede düzenli olarak kedilere mama baktıklarını belirten üniversite öğrencisi Bilge Sümeyye Demir, “Karşı komşumuz emek verdiğimiz, düzenli olarak baktığımız kedilerin mamalarını su kaplarını atıyor. Ben öğrenciyim. Harçlığımdan arttırarak kedi maması alıyorum. Hepsi çöpe gidiyor. Karşı komşum hepsini atıyor. Bu durumdan şikayetçiyiz. Daha önce de benzer durumlar yaşandı. Kışın soğu suları alıp kedilerin üzerine atıyor. Böyle 3 tane kedimiz kaybettik, donarak öldüler" dedi.

"Burada kedilerin olması normal değilmiş"

Komşusunu uyardıklarını ve durumu anlamadığını belirten Demir, “Kedileri sevmiyormuş, belediyeler bakmıyormuş, kedilerin yaşaması normal değilmiş burada. Bundan sonra hayvanlarımıza başka yerde bakacağız. Çünkü yapabileceğimiz bir şey yok. Normalde oraya alıştılar, keşke burada bakabilsek. Ama izin vermiyor kendisi” diye konuştu.

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/1006881/ankarada-hayvanseverleri-kizdiran-goruntu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.