KEÇMEK eğitime başladı

Keçiören Belediyesi bünyesinde hizmet veren, Keçiören Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (KEÇMEK) 2 bin öğrenciyle eğitimlere başladı.
Ankara Masası
|
21 Eylül 2021, Salı - 10:15
KEÇMEK eğitime başladı

Keçiören Belediyesi ile İŞKUR iş birliğinde açılan Keçiören Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (KEÇMEK),  vatandaşlara çeşitli branşlarda ücretsiz olarak eğitim vermeye devam ediyor.

Gastronomi eğitiminden dil kurslarına, el işinden el sanatlarına varıncaya kadar 60 branşta eğitim imkanı sağlayan KEÇMEK, 10 farklı kurs merkeziyle hizmet veriyor.

Yeni dönemde 2 bin vatandaşın  Keçiören Sanat ve Meslek Edindirme Kursları'na kayıt yaptırdığını belirten Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok,

'KEÇMEK’te farklı branşlarda hem el sanatları hem de akademik eğitimler veriliyor. Burası aynı zamanda vatandaşımızın istihdamına katkı sunmak için hizmet veren önemli eğitim kurumlarımızdan biridir. Özellikle kadınlarımızın sosyalleşmesi ve meslek edinmesi açısından da kurs merkezlerimiz oldukça faydalı işler yapıyor. Burada öğrendiklerini evlerinde uygulayarak el emeği göz nuru ürünler ortaya koyan kadınlarımız, bu ürünlerin satışını da yaparak ev ekonomilerine katkıda bulunuyorlar. Ayrıca ilgi duydukları sanatlara da yönelebiliyor, bu sanatları icra ederken kendilerini ruh olarak da geliştiriyorlar.' dedi.

KEÇMEK başvuruları ve kayıt işlemleri kontenjan tamamlanana kadar bir süre daha devam edecek. 

http://www.ankaramasasi.com/haber/1015622/kecmek-egitime-basladi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.