Doktor çiftin takı tartışması kanlı bitti

Trabzon’un Ortahisar ilçesinde yeni evlenen çiftin evinde çıkan takı tartışmasının kavgaya dönüşmesi sonucu 4 kişi silahla yaralandı.
Zeliha Demirci
|
25 Eylül 2021, Cumartesi - 22:11
 Doktor çiftin takı tartışması kanlı bitti

Edinilen bilgiye göre, Ortahisar ilçesinin Bostancı Mahallesi'nde yaşayan ve yaklaşık 10 gün evlenen Burcu K. ve Ümit K. isimli doktor çift, düğünde takılan altınlar nedeniyle tartıştı. Bu tartışmayı öğrenen Burcu K.’nın Kastamonu’da yaşayan babası emekli astsubay Bahri B. eşi ve kızı ile birlikte Trabzon’a geldi. Yaşanan sorunları konuşmak için gelen baba Bahri B., evde kızıyla birlikte bulunan damadı ve ailesiyle bir süre tartıştı. Tartışmanın büyümesiyle Bahri B. belinden çıkardığı tabanca ile damadı Ümit K., babası Hasan K., annesi Meryem K. ve kız kardeşi Edanur K.’yı yaraladı.

Silahla yakalandı

Tabanca seslerini duyan bina sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından, yaralanan 4 kişi Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesine sevk edildi. Damadı ve ailesini silahla yaralayarak kaçan emekli astsubay Bahri B. olay sonrası Yomra ilçesinde olayda kullandığı silahla birlikte yakalandı.

"Kimseye zarar vermek için gelmedim"

Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan emekli astsubayın ifadesinde, “Kızımla telefonda konuştuğumda canının sıkkın olduğunu anladım. Bende bir sorun olabileceğini düşünerek eşim ve kızım ile birlikte Kastamonu’dan Trabzon’a geldim. Kızımın evinde damadım ve ailesiyle konuşmamız bir anda tartışmaya dönüştü. Kızımın düğününde takılan altınların damadın ailesinin istediğini öğrendim. Bende onlara ‘altınlar bırakın kızımda kalsın’ dedim. Bir anda üzerime doğdu yürüdüler. O esnada silahımla ateş ettim. Kastamonu’dan kimseye zarar vermek için gelmedim” dediği öğrenildi.

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/1024407/doktor-ciftin-taki-tartismasi-kanli-bitti
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.