Yurdun dört bir yanından gelen gençler Ankara'da buluştu

Sosyal Uyum ve Gençlik Projesi kapsamında Ankara'da buluşan gençler maç yaptı. Maçta Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Muharrem Kasapoğlu ve birçok eski yıldız futbolcu forma giydi.
Murat Saltan
|
05 Ekim 2021, Salı - 21:06
Yurdun dört bir yanından gelen gençler Ankara'da buluştu

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile UNICEF arasında imzalanan iş birliği anlaşması çerçevesinde 2016 yılından bu yana uygulanan Sosyal Uyum ve Gençlik Katılımı Projesi kapsamında "Kardeşlik için paylaş ve paslaş" sloganıyla 25 ilden 350 gencin katılımıyla futbol turnuvası düzenlendi.

Bu turnuvada ilk 8'e giren Batman, Kahramanmaraş, İzmir, Mardin, Adana, Sakarya, Hatay ve Şırnak illerinden oluşan genç futbolcular ile Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu'nun da aralarında yer aldığı Sabri Sarıoğlu, Hasan Kabze, Tarık Daşgün, Altan Aksoy, Evren Turhan, Serkan Balcı, Emrah Eren gibi eski oyunculardan oluşan takım gösteri maçı yaptı.

"Başarıyla yürüyen bir proje"

Maç öncesi açıklamalarda bulunana Kasapoğlu, "Sosyal Uyum Projesi bakanlığımızın önemli projelerinden biri. Gençlerimizi bu anlamda destekleme, gençlerimize yeni imkanlar sunarak onları hazırlama, kaynaştırma yönünden ve hakikaten başarıyla yürüyen bir proje. Sosyal uyum kapsamında sporun evrensel mesajı, kaynaştıran üleştiren, kardeşliği sevgiyi ön plana çıkaran o ruhu bugün sahada görüyoruz. 'Paylaş ve Paslaş' sloganıyla bugün, emektar sporcularımızla gençleri bir araya getirdik. Onlar da sahada tüm hünerlerini yine sporun o güzel ruhu olan kardeşlik ruhuna, dostluk anlayışına uygun bir şekilde ortaya koyuyorlar. Takımlarımıza başarılar diliyorum. Tüm gençlik ve spor bakanlığı ailesi olarak gençlik hizmetleri genel müdürlüğümüzle birlikte yürüttüğümüz bu proje, inanıyorum ki tüm sahada etkisini ve başarılarını arttırarak devam ettirecektir" diye konuştu.

(İHA/AA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/1042867/yurdun-dort-bir-yanindan-gelen-gencler-ankarada-bulustu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.