Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tekliflerini açıkladı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın partinin kuruluşundan bu yana kendisine tekliflerde bulunduğunu hiçbirini kabul etmediğini söyledi.
Murat Saltan
|
06 Ekim 2021, Çarşamba - 18:25
Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tekliflerini açıkladı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, siyasi partilere yönelik ziyaretlerine devam ediyor.

Dün DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'la görüşen Akşener, bugünde  Gelecek Partisi Genel Merkezi'nde Ahmet Davutoğlu'yla bir araya geldi.

"Bizim açımızdan faydalı bir görüşme oldu"

Akşener, görüşmede, partisinin "İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme" dair yaptığı çalışmayı paylaştığını belirterek, "Ekonomiyi, işsiz gençleri, demokrasinin geldiği noktayı, hukukun ve adaletin nasıl yerlerde süründüğünü konuştuk. Bunlarla ilgili görüş alışverişinde bulunduk. Bizim açımızdan faydalı bir görüşme oldu." dedi.

"Halktan kopmuş bir iktidarla karşı karşıyayız"

Davutoğlu ise şu anda Türkiye'de köklü değişikliklere ihtiyaç olduğunu ifade ederek "İktidar bu ekonomik tablo karşısında ders çıkarmak, yeni çalışma yaparak meselelere çözüm bulmak yerine, bir kanadı bütün bu işsizlikten, enflasyondan kebapçıları sorumlu tutuyor. Diğer bir kanadı da çiftçiler feryat ederken, 'çiftçilerimiz mutlu' diyor. Halktan kopmuş bir iktidarla karşı karşıyayız." değerlendirmesinde bulundu.

Parlamenter sistemle ilgili yürütülen çalışmaları ele aldıklarını dile getiren Davutoğlu, "Bunlar iş birliği çalışmalarıdır. İttifak meselesi bunun ötesinde bir alandır. Her konuda her partiyle Türkiye'nin geleceği, iyiliği için birlikte çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tekliflerine ret

Açıklamaların ardından Akşener, bir gazetecinin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda paylaştığı videoyu anımsatması üzerine, 28 Şubat ile ilgili kararların dönemin Başbakanı Necmettin Erbakan, Başbakan Yardımcısı Tansu Çiller ve kendisinin imzaladığı bir hükümet kararı olduğunu söyledi.

Akşener, "Sayın Erdoğan 2001'de partisinin kuruluşuna beni davet etti. 2015'te bana başbakan yardımcılığı teklif etti ve 2020'de ne kadar milli ve yerli olduğumu ifade edip, 'buyurun beraber bir berber dükkanı kuralım' dedi. Bunların tamamını reddettim." ifadelerini kullandı.

(AA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/1044458/meral-aksener-cumhurbaskani-erdoganin-tekliflerini-acikladi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.