Ankara'da yenileme çalışmaları sürüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yol yenileme çalışmaları ve köprülü kavşak ile bağlantı yolları imalatlarına ara vermeden devam ediyor.
Ankara Masası
|
07 Ekim 2021, Perşembe - 17:45
Ankara'da yenileme çalışmaları sürüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yıllarca ihmal edilen yol yenileme çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir ekipleri tarafından kentin dört bir yanında can ve mal kayıplarının önüne geçmek, güvenli ve konforlu sürüşler sağlamak için hummalı bir çalışma sürdürülüyor.

Hedeflere adım adım 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, yıllarca ihmal edilen veya altyapı çalışmalarının yapıldığı bölgeler başta olmak üzere kent genelindeki asfalt çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Ekipler, 2021 yılı içinde şu ana kadar yaklaşık 700 farklı noktada 1 milyon 900 bin ton asfalt serimi yaparken, yıl sonuna kadar da 1 milyon 600 bin ton daha asfalt serimi gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Ankara ilçelerinin tamamında sürdürülen çalışmalar sonucunda 2021 yılında toplamda 3 milyon 500 bin ton asfalt serimi çalışmasının tamamlanması planlanıyor.

Çalışmalar sürüyor

Büyükşehir, asfalt çalışmalarının yanı sıra kentin birçok noktasında köprülü kavşak ve bağlantı yolları imalatlarına da devam ediyor. Sıkça kazaların olduğu ve trafik yoğunluğunun yaşandığı Turan Güneş Bulvarı'nda 3 adet, Samsun Yolu’nda 3 adet ve Aydınlıkevler’de 1 adet olmak üzere toplam 7 adet köprülü kavşağın yapımı sürerken, Bağlıca Yolu-Çevre Yolu bağlantısında da sona yaklaşıldı.   

Büyükşehir Belediyesinin yaklaşık 1,5 milyon nüfusun yaşadığı Etimesgut ve Sincan ilçelerine ulaşımı doğrudan ilgilendiren İstasyon Caddesi Alternatif Bulvar Projesi için yapılan çalışmalar da hız kesmeden devam ediyor.

https://www.ankaramasasi.com/haber/1045618/ankarada-yenileme-calismalari-suruyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.