İstanbul'da rekor miktarda metamfetamin maddesi ele geçirildi

İstanbul Büyükçekmece’de depo olarak kullanılan bir villaya düzenlenen operasyonda bu zamana kadar alınmış en yüksek miktarda metamfetamin maddesi ele geçirildi.
Can Güvenir
|
09 Ekim 2021, Cumartesi - 11:43
İstanbul'da rekor miktarda metamfetamin maddesi ele geçirildi

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonda 20 Kilo metamfetamin maddesi ele geçirildi. Yakalanan uyuşturucu maddenin İstanbul’dan getirildiğinin anlaşılması üzerine çalışmalar derinleştirildi.

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, operasyon için düğmeye bastı. Bu çerçevede Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri, 5 Ekim tarihinde Büyükçekmece ilçesinde bulunan bir villaya operasyon gerçekleştirdi.

248 kilo 920 gram sıvı metamfetamin ele geçirildi

Operasyon neticesinde adreste yapılan aramalarda, 248 kilo 920 gram sıvı metamfetamin, 533 kilo 140 gram uyuşturucu madde imalatında kullanıldığı değerlendirilen kimyasal madde ve çok sayıda uyuşturucu madde imalatında kullanılan materyal ele geçirildi.

Konu ile ilgili yakalanan ve haklarında “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal veya Ticareti” suçundan adli işlem yapılan 2 şüpheli kişinin tahkikat işlemleri devam ediyor.

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/1047212/istanbulda-rekor-miktarda-metamfetamin-maddesi-ele-gecirildi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.