Ankara'da 2 kardeşin cinayeti yıllar sonra çözüldü

Ankara'da iki kardeşin 2012 ve 2013 yılları arasında cinayete kurban gitmesinin ardından yıllar sonra gözaltına alınan 3 kişinin gösterdiği yerde insan kemiklerine ulaşıldı.
Murat Saltan
|
10 Ekim 2021, Pazar - 15:47
Ankara'da 2 kardeşin cinayeti yıllar sonra çözüldü

1 Ocak 2012'de kayıp başvurusu yapılan 1990 doğumlu Oğulcan Bertan Karaoğlu ile 2013'te kaybolduğu belirtilen 1995 doğumlu kardeşi Özgür Çağkan Barış Karaoğlu'nun öldürüldüğüne ilişkin yeni delillere ulaşan Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı, emniyet ekiplerini harekete geçirdi.

İki kardeşin kaybolmasıyla ilgili mart ayında başlatılan soruşturmada Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği tarafından özel ekip kuruldu.

Yapılan çalışmaların ardından iki kardeşin kaybolmasıyla ilgili  A.T, F.G. ve İ.T. takibe alındı. Zanlıların Karaoğlu kardeşlerin ölümüne ilişkin telefon konuşmalarının tespit edilmesi üzerine 8 Ekim'de gözaltı işlemi başlatıldı.

Ayaş'a gömdüklerini itiraf ettiler

Şüphelilerin iki kardeşi öldürerek Ankara'nın Ayaş ilçesine bağlı Orta Bereket Mahallesi'ndeki bir hobi bahçesine gömdüklerini itiraf etmeleri üzerine, Cumhuriyet Başsavcı Vekili ve Cumhuriyet Savcısı refakatinde Cinayet Bürosu ve Olay Yeri İnceleme ekiplerince kazı başlatıldı.Kazılarda insan kemiği parçaları bulundu. 

Kat kat toprak örtüldü

Olay yerinde yapılan incelemede cesetlerin önce yakıldığı, daha sonra toprağa gömüldüğü belirlendi. Cesetlerin üstünün seramikle örtüldüğü ve kat kat toprak döküldüğü tespit edildi.

Zanlıların gösterdiği hobi bahçesindeki evin duvarından alınan numuneler de cinayete yönelik izlerin tespiti için incelemeye gönderildi.

Gözaltındaki zanlıların emniyetteki işlemleri sürüyor.

(AA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/1048259/ankarada-2-kardesin-cinayeti-yillar-sonra-cozuldu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.