Murat Özdemir cinayeti 17 yıl sonra çözüldü

Kocaeli'de 2004 yılında 25 yaşındaki gencin kamyonet içerisinde defalarca bıçaklanarak öldürülmesi ve yanındaki para dolu çantanın da çalınmasına ilişkin olayda 2 şüpheli yakalandı. Şüphelilerden birinin, ölen gencin çalıştığı tavuk şirketinde muhasebeci olduğu ortaya çıktı.
Zeliha Demirci
|
11 Ekim 2021, Pazartesi - 15:44
Murat Özdemir cinayeti 17 yıl sonra çözüldü

Olay, 10 Haziran 2004 yılında Kartepe ilçesi D-100 Karayolu alt geçitte meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, bir tavuk firmasında plasiyer olarak çalışan 25 yaşındaki Murat Özdemir, gün boyu tahsilat yaptıktan sonra firmaya ait kamyonete binerek iş yerine gitmek üzere yola çıktı. Bir süre seyir halinde ilerleyen Özdemir, kimliği belirlenemeyen şüpheliler tarafından defalarca bıçaklanıp, boğazı kesilerek öldürüldü. Daha sonra zanlılar, kamyonetteki içi para, çek ve senet dolu çantayı alarak kayıplara karıştı.

17 yıl sonra çözüldü

Faili meçhul dosyaya düşen olay, Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğüne devredildi. Geniş çaplı çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri, tavuk firmasındaki çalışanların ifadelerine başvurdu. Soruşturmayı daha da derinleştiren ekipler, tavuk firmasının muhasebecisi 43 yaşındaki M.Ş. ve ona yardım ettiği ileri sürülen H.F.'nin olaya karıştığını tespit etti. 2 şüpheli de yakalanarak gözaltına alınırken, koronavirüs hastası olduğu tespit edilen M.Ş., İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin gözetiminde koruyucu tulum giydirilerek polis merkezine getirildi. Polis merkezindeki işlemleri tamamlanan şüpheliler, adliyeye sevk edildi.

Şüpheli H.F., kendisini görüntüleyen basın mensuplarına, "Ben yapmadım, suçsuzum. Hiç boşuna beni çekmeyin, suçlu orada. Suçlu ben değil, M.Ş.'dir" dedi.
Öte yandan M.Ş., Kocaeli Adliyesine de tulumla gönderildi.

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/1049150/murat-ozdemir-cinayeti-17-yil-sonra-cozuldu

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.