Ankara'da “Böceklerle Ekoloji Eğitimi” verildi

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi iş birliğiyle Gölbaşı Tarım Kampüsü’nde Başkentli çocuklara yönelik “Böceklerle Ekoloji Eğitimi” verildi.
Zeliha Demirci
|
12 Ekim 2021, Salı - 12:47
Ankara'da “Böceklerle Ekoloji Eğitimi” verildi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi iş birliği ile Gölbaşı Tarım Kampüsü’nde "Böceklerle Ekoloji Eğitimi" etkinliği düzenledi. Ankara Üniversitesi Bitki Koruma Bölümü akademisyenlerinden Prof. Dr. Cem Özkan tarafından verilen eğitimde çocuklara, böceklerin kent tarımındaki önemi ve yararı uygulamalı olarak anlatıldı.

Çocuklar 2 milyon faydalı böceği doğaya bıraktı

Çocuklara böcek sevgisini aşılamayı da amaçlayan eğitime Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ev sahipliği yaparken, çeşitli deneylerle de öğretici bilgiler verildi. ‘Azıcık Tuzla Böcekleri Yolla’ deneyi ile uygulamalı olarak gıdaların nasıl saklanması gerektiğini de öğrenen minikler, gün boyu eğlenerek doğayı tanıma fırsatı buldu. Ücretsiz eğitimde katılım belgelerini aldıktan sonra domates de toplayan Başkentli çocuklar,2 milyon faydalı böceği Gölbaşı Tarım Kampüsü’nde bitkilerin üzerine bıraktı.

Temel amaç çocuk yaşta doğayı, bitkileri ve böcekleri sevdirmek

Çocuk yaşta doğayı, bitkileri ve böcekleri sevdirmeyi hedeflediklerini ifade eden Ziraat Yüksek Mühendisi İrem Ermiş, "Yaklaşık 2 bin 700 dekarlık bir arazideyiz. Tarım Kampüsümüzde minik misafirlerimizi ağırlayarak onlarda doğa ve ekolojik farkındalığı yaratmayı amaçlıyoruz. Böcek korkularını yenmelerini sağlamak istiyoruz." dedi. Böceklerle ekoloji eğitimine katılan çocuklar da mutlu olduklarını ve çok şey öğrendiklerini belirtti.

https://www.ankaramasasi.com/haber/1050887/ankarada-boceklerle-ekoloji-egitimi-verildi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.