Ali Hikmet Akıllı'dan seçim çağrısı

CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, ekonomide yaşanan son gelişmelerin ardından "İktidar ve küçük ortağı biraz olsun bu milleti düşünüyorsa hemen sandığı halkın önüne koymalı." dedi.
Murat Saltan
|
12 Ekim 2021, Salı - 20:05
Ali Hikmet Akıllı'dan seçim çağrısı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, dolar kurunun 9 TL'yi aşması ve peş peşe gelen zamların ardından dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Türk lirasının hızla değer kaybettiğini belirten Akıllı "Elektriğe gelen zamlar bir taraftan, doğal gaza gelen zamlar bir taraftan, yakıtlara gelen zamlar bir taraftan derken Dolar da tarihi rekorunu kırarak 9 Lira oldu. Türk Lirası dolar karşısında hızla erimeye devam ediyor."ifadelerini kullandı.

"Hemen sandığı halkın önüne koymalı"

Akıllı bir an önce seçim yapılması çağrısında bulunan Akıllı "AKP hükümeti yolun sonuna gelmiştir. İlk seçimde gidecekler. Bunu onlar da biliyorlar ve bunu geciktirmeye çalışıyorlar. Ancak çok yerli ve milli olduklarını söyleyen iktidar ve küçük ortağı biraz olsun bu milleti düşünüyorsa hemen sandığı halkın önüne koymalı. Yoksa her şey daha da kötüye gitmeye devam edecek" paylaşımında bulundu.

https://www.ankaramasasi.com/haber/1053404/ali-hikmet-akillidan-secim-cagrisi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.