Çankaya Belediyesinden Bademlidere'ye 20 bin fidan

Çankaya Belediyesi, yeni Atatürk Orman Çiftliği olacak Bademlidere Kent Ormanı için 20 bin fidan ekti.
Ankara Masası
|
13 Ekim 2021, Çarşamba - 12:24
Çankaya Belediyesinden Bademlidere'ye 20 bin fidan

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in kısa süre önce Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın katkılarıyla gerçekleştirdikleri törenle fidan dikmeye başladıkları Bademlidere Kent Ormanına 20 bin fidan dikme çalışmaları devam ediyor. 

Ankara halkının yeni yaşam alanı 

Ankara’nın yeni Atatürk Orman Çiftliği olacak Bademlidere Kent Ormanı, içinde bulunan badem ağaçlarına ek olarak dikilen 20 bin fidan ile çok daha sık ağaçlardan oluşan bir ormana dönüşecek. Çankaya Belediyesi ekiplerinin her gün düzenli olarak dikimini gerçekleştirdikleri fidanlardan şu ana kadar 3 bini toprakla buluşturuldu. Aynı zamanda çok amaçlı bir parka da dönüştürülecek olan 750 bin metrekarelik Bademlidere’de spor alanları, piknik alanları, macera parkı ve evcil hayvan alanı olacak. Çocukların midillilere binebileceği pony parkı da içinde barındıracak olan Bademlidere’de Ankara halkının yeni yaşam alanı olarak hizmet verecek.   

"Atamızın hatırasını yeniden Çankaya’da yaşatacağız"

Bademlidere Kent Ormanı ve Parkı ile Çankaya’nın kent içinde ormana ve şehir parkına kavuşacağını ifade eden Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, "Bademlidere’de tapulu 750 dönüm arsamızı imara, betona değil ormana açtık. 500 dönümü ağaçlandırarak orman, 250 dönümü park ve rekreasyon alanı yapıyoruz. Bademlidere’yi Atatürk Orman Çiftliği’ne benzer şekilde inşa edeceğiz. Dünyanın en büyük kent parklarından birini başkentimize ve Çankaya'mıza kazandıracağız. Atamızın hatırasını yeniden Çankaya’da yaşatacağız" şeklinde konuştu.  

https://www.ankaramasasi.com/haber/1054064/cankaya-belediyesinden-bademlidereye-20-bin-fidan
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.