Ankaralılar'dan çocuk gündüz bakımevlerine yoğun ilgi

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan çocuk gündüz bakımevleri, yeni eğitim-öğretim döneminin de başlamasıyla birlikte ailelerden yoğun ilgi görüyor.
Ankara Masası
|
13 Ekim 2021, Çarşamba - 12:36
Ankaralılar'dan çocuk gündüz bakımevlerine yoğun ilgi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ailelerden gelen yoğun talep nedeniyle Başkent’te çocuk gündüz bakımevlerinin sayısını artırmaya devam ediyor. Bugüne kadar 4 çocuk gündüz bakımevini hizmete açan Büyükşehir Belediyesi, yeni eğitim-öğretim dönemine başladı.

Minikler Büyükşehir'e emanet

Büyükşehir kreşleri 37-66 aylık çocuklara hizmet vermeyi sürdürürken başkentli aileler yoğun ilgi gösteriyor. Batıkent, İşçi Blokları, Ahmetler ve Kuşcağız Çocuk Gündüz Bakımevi'nde, yaş grubuna göre verilen eğitimlerin yanı sıra sosyal etkinlikler de düzenleniyor.

Özel programlar ile çocuklar hem eğleniyor hem de öğreniyor

Velilerin güvenerek çocuklarını emanet ettiğini belirten İşçi Blokları Gündüz Bakımevi İdarecisi Yasemin Yorulmaz, şu bilgileri verdi: "Yeni eğitim dönemine başladık. 100 kişilik kapasitedeki yerimizde pandemi nedeniyle 60 çocukla devam ediyoruz. Uzman kadromuz tarafından hazırlanan farklı branşlarda yaş gruplarına özel eğitim programımızla yeni dönemimize güzel bir şekilde tamamlayacağız."

37-66 aylık çocukların kişisel gelişim ve eğitimlerine uzman kadrosuyla okul öncesi destek olmak amacıyla hizmet veren gündüz çocuk bakımevilerinde çocuklar sosyal etkinlikler ile de geleceğe emin adımlarla hazırlanıyor.

https://www.ankaramasasi.com/haber/1054123/ankaralilardan-cocuk-gunduz-bakimevlerine-yogun-ilgi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.