Sincan, Ankara tarihindeki bir ilke imza atıyor

Sincan Belediyesi motor sporlarına gönül verenler  için Zir Vadisi Rekreasyon Alanı içerisinde bulunan 20 bin metrekarelik alanı Tekno Motor Kampüsü yapmak için çalışmalarını sürdürüyor.
Zeliha Demirci
|
13 Ekim 2021, Çarşamba - 16:59
Sincan, Ankara tarihindeki bir ilke imza atıyor

Sincan Belediyesi drift tutkunları için özel pist yapımına başladı. Pist tamamlanınca gençler güvenli bir alanda istedikleri gibi drift yapabilecek. Pist, ulusal şampiyonalara, mahalli yarış ve drift festivallerine ev sahipliği yapabilecek standartlara sahip olacak.

Pist aynı zamanda araç tanıtım lansmanları, otomobil kulüplerinin buluşmaları, yedek parça aksesuar fuarları, otomobil festivalleri, ileri sürüş teknik eğitimleri, ağır vasıta sürüş eğitimleri, motosiklet sürüş eğitimleri, slalom yarışları, üniversitelerin elektrikli proje araç test ve yarışları ile bunun gibi otomobil odaklı alternatif birçok etkinliğe ev sahipliği yapabilecek. 

Sincan drag pistine de kavuşuyor

Pist, Türkiye’de en eski ve en popüler motorsporu olan drag yarışlarına ev sahipliği yapacak şekilde planlandı. Özel bir asfaltın döküleceği, güvenliğin uluslararası standartlarda sağlanacağı pistte çok güçlü araçlar yarışabilecek. Artık Türkiye’nin en hızlı drag yarış araçların net süreler alabilmesi için yurt dışındaki pistlere gitmesine gerek kalmayacak. Pist özünde Ankara’ya ilkleri yaşatacak olup Türkiye otomobil sporlarına ve otomobil endüstrisine birçok alanda katkı sağlayacak. Drift ve drag pisti, hem gençleri hem de motor sporlarına gönül verenleri heyecanlandırıyor.

https://www.ankaramasasi.com/haber/1055208/sincan-ankara-tarihindeki-bir-ilke-imza-atiyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.