Ayat Adsız'ı parçalayan katil kayınpederin ifadesi ortaya çıktı

Kırgız gelini bıçakla öldürüp testereyle parçalayan kayınpeder ifadesinde "Hakaretlere dayanamadım ve torunlarımı da eziyetten kurtarmak için öldürmeye karar verdim" dedi.
Murat Saltan
|
13 Ekim 2021, Çarşamba - 21:41
Ayat Adsız'ı parçalayan katil kayınpederin ifadesi ortaya çıktı

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesi İstasyon Mahallesi Ortanca Sokak üzerinde bir evde Kırgızistan uyruklu gelini Ayat Adsız'ı bıçakla öldürdükten sonra demir testere ile parçalara ayıran ve sonrasında çöp torbasına doldurarak park halindeki aracının bagajına dolduran kayınpeder gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan kayınpeder Fehmi Adsız geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan zanlı, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Fehmi Adsız'ın emniyette verdiği ifade ise kan dondurdu.

"Cesedi yok edersem kurtulabilirim diye düşündüm"

Fehmi A. ifadesinde, gelinin kendisine kötü davrandığını ile sürerek, "Olay günü eşim ve torunum ile oğlumu servise bırakmaya gittik. Ayat ve diğer torunum evde kaldı. Bir süre sonra geldik. Eşim ve torumum dışarıda kaldı. Ben ise eve çıktım. Ayat kapıyı açtı ve diğer torunumu uyutmak için odasına gitti. Bende üzerimi değiştirdim. Bir süre sonra torunumun ağladığını duydum. Odaya gittim ve ‘Sende hiç vicdan yok mu. Neden ağlatıyorsun’ dedim. O da ‘benim çocuğum ne istersem yaparım’ diyerek bana bağırdı ve hakaretler etti. Ardından odadan çıktı ve banyoya girdi. Bende artık bana yapılan hakaretlere dayanamadım ve torunlarımı da eziyetten kurtarmak için öldürmeye karar verdim. Mutfaktan aldığım ekmek bıçağı ile bıçakladım. Hareketsiz kalınca öldüğünü anladım. Önce polisi arayıp olayı anlatmak istedim. Ancak cesedi yok edersem kurtulabilirim diye düşündüm. Evdeki takım çantasından demir testereyi alarak iki ayağını diz kapağından ve kolunu kestim. Ardından banyoda çöp poşetine ardından da çöp kovasına koydum. Üzerimi değiştirdikten sonra da kesilen uzuvları çöp torbası ile arabanın bagajına indirdim. Eve geldikten sonra vücudunun diğer parçalarını poşete koymaya çalıştım. Bu sırada eşim geldi ve olayı öğrendi. Karşı komşuya giderek yardım istedi ve gelen polis beni gözaltına aldı. Eşim gelmeseydi götürüp bir yere atacaktım. Çok pişmanım" diye itirafta bulunduğu öğrenildi.

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/1056022/ayat-adsizi-parcalayan-katil-kayinpederin-ifadesi-ortaya-cikti
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.