Oklu saldırının ardından ilk açıklama: Şok edici...

Norveç Başbakanı Erna Solberg, en az 4 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı "şok edici" olarak nitelendirdi.
Samet Dirican
|
14 Ekim 2021, Perşembe - 07:32
Oklu saldırının ardından ilk açıklama: Şok edici...

Norveç'in güneybatısında bulunan Kongsberg kasabasında bir kişinin okla insanlara saldırması sonucu en az 5 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda kişinin ise yaralandığı kaydedildi.

İlk açıklama geldi

Saldırıların ardından basın toplantısı düzenleyen Norveç Başbakanı Erna Solberg, Norveç'teki ok ve yay kullanılarak yapılan saldırının "şok edici" olduğunu söyledi.

Solberg, yalnız başına hareket ettiği düşünülen ve tutuklanan şüphelinin Drammen'deki bir polis karakoluna götürüldüğünü, ancak saldırının bir terör eylemi olup olmadığının henüz kesinleşmediğini söyledi. Solberg, saldırının nedenini belirlemek için "henüz çok erken" olduğunu söyledi.

Norveç'in Başkenti Oslo'nun 82 kilometre güneybatısındaki Kongsberg'te meydana gelen saldırıya müdahale için çevre bölgelerden ek kuvvet gönderildi. Kasabanın bazı bölgeleri güvenlik kordonu altına alındı. Basında yer alan haberlere göre, saldırıdan kurtulup tedavi için hastaneye gönderilenler arasında bir polis memuru da dahil olmak üzere iki kişinin yoğun bakıma alındığı aktarıldı.

Silah taşıma talimatı verildi

Saldırıların ardından hükümet önlem olarak ülke çapındaki polis memurlarına bir sonraki duyuruya kadar silah taşıma talimatı verdi.

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/1056172/oklu-saldirinin-ardindan-ilk-aciklama-sok-edici
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.