Mansur Yavaş muhtarlarla buluştu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 19 Ekim Muhtarlar Günü Kapsamında Muhtarlıklar Dairesi Başkanlığı’nın Gençlik Parkı Tiyatro Salonunda düzenlediği etkinlikte muhtarlar ile bir araya geldi.
Ankara Masası
|
20 Ekim 2021, Çarşamba - 12:29
Mansur Yavaş muhtarlarla buluştu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “19 Ekim Muhtarlar Günü”nde Başkentli muhtarlarla buluştu.   

Muhtarlıklar Dairesi Başkanlığı’nın Gençlik Parkı Tiyatro Salonu’nda düzenlediği programa katılan Yavaş’a Başkentli muhtarlar yoğun ilgi gösterdi.

Program da muhtarlara seslenen Mansur Yavaş, seçimden önce verdiği sözleri hatırlatarak,"Seçilmeden önce bazı sözler vermiştik ama en önemlisi zihniyet değişikliği sözü vermiştik yani sadece seçim zamanı sizin yanınıza gelip sizleri dinlemek değil, seçimden sonra da sizi unutmayacağımızı, şehrimizi sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, meslek odaları ve sizlerle beraber ortak akılla yöneteceğimizi söylemiştik. Geldiğimiz günden bu yana ‘Muhtar Ankara’ uygulamasından başlamak üzere  muhtarlarımız aradığı zaman yüzde yüz ya ben ya da arkadaşlarım sizlere geri dönüş yapmaktadırlar ve elimizden geldiği kadar taleplerinizi karşılamaya çalışıyoruz." ifadelerine yer verdi. 

"İnsan sağlığı, insan hayatı benim belediyecilik anlayışım bu "

Başkent’te açıktan akan kanalizasyon bırakmayacağına ve musluklardan içilebilir su hizmeti sağlayacağına yönelik söz verdiğini de hatırlatan Başkan Yavaş, altyapı projelerine öncelik verdiğinin altını çizerek, şu değerlendirmelerde bulundu:

"İnşallah açıkta akan kanalizasyonu kalan bir tane mahallemiz kalmayacak. Bunu da öncelikle insan sağlığını düşündüğümüz için yapıyoruz. ‘İnsan sağlığı, insan hayatı. Benim belediyecilik anlayışım bu’. Ankara’nın 25 ilçesinde ve mahallerde asfalt sorununu çözmek için 7/24 çalışıyoruz. Gönlümüz ister ki hepsini bir anda yapalım ama Ankara’mızda 25 tane ilçe var ve 25’inde de şu anda alanlarda çalışılıyor. Altyapı işlerimiz var ve bunları imkanlarımız kadar yapmaya çalışıyoruz. Seçimlerden önce hatırlarsınız ilk seçildiğiniz ay maaşları ödeyemeyeceksiniz denilmişti. Bırakın maaş ödeyememeyi personelimize 1 kuruş borcumuz yok. Eski döneme ait 3.5 katrilyon borcu ödedik ve bir kuruş dahi banka kredisi kullanmadık. Yaptığımız ihalelerin hepsini canlı yayınlıyoruz, çok büyük kırımlarla tasarruf sağladık ve bu şekilde devam edeceğiz. Uluslararası Kredi Kuruluşlarının yaptığı incelemede de mali yapısı en sağlam belediyelerden biri seçildik."

Yavaş, Ankara’yı ortak akılla yönettiklerini vurgulayan  ve Ankaralıyı zengin etmek olduğunu ifade etti. Yerli üreticiye verilen destekler hakkında bilgi veren Yavaş,"Çiftçimize en son sağladığımız destekle ki hala devam ediyoruz desteklerimize, 17 binden fazla çiftçimize  yaptığımız tohum dağıtımı sonucunda yaklaşık 570 bin dönüm yer ekilecek ve aşağı yukarı inşallah  750 milyon lira gibi para inşallah köylerde yaşayan vatandaşın cebine girecek. Çiftçimize aynı zamanda mazot yardımı da yapmaya hazırlanıyoruz. Bu kampanyalarımız tüm Türkiye’ye örnek oluyor." şeklinde konuştu. 

"Temel arzumuz üretimi teşvik etmek"

 Pandemi nedeniyle sosyal yardım alan aile sayısının arttığına dikkat çeken Başkan Yavaş, "Temel arzumuz üretimi teşvik etmek, idealimiz insanlara balık tutmayı öğretmek. Temel arzumuz vatandaşlarımızın hiç kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan, kendi emeği ile kendi parasını kazanması, ailesine bakması ve kendi alın terini istediği gibi harcamasıdır. Ankaralıyı zengin etmekten kastımız budur" dedi.

Farklı bir belediyecilik anlayışını benimsediklerini vurgulayan Yavaş, “İlk defa ne yaptık? Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı sadece ilçelere gitmekle kalmıyor, köy köy geziyor. Bütün köyleri de gezmeye devam edeceğiz. Hem oradaki vatandaşlarımızla tanışacağız hem de dertlerini yerinde dinleyeceğiz. Mayıs ayında bin 400 küsur muhtarımızın tamamını ailesiyle birlikte Çubuk Barajı’nda misafir edelim ve orada güzelce bir eğlenelim” diye konuştu.     

Ankara Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar Daire Başkanı Önder Yanmaz ise, “Başkanımız Mansur Yavaş’ın ortak akıl anlayışı doğrultusunda kentimizi siz muhtarlarımızla birlikte yöneteceğiz” sözleriyle muhtarlara seslenirken, programa katılan Muhtarlar Federasyonu Başkanı Muammer Köksal da, “Bizlerden hiçbir desteğini esirgemeyen Sayın Başkanımız Mansur Yavaş’a çok teşekkür ederiz” dedi. Konuşmaların ardından Yavaş,  Muhtarlar Federasyonu Başkanı Muammer Güler’e plaket takdim etti.

Başkentli muhtarlar, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nde kendilerini yalnız bırakmadığı ve verdiği desteklerden dolayı Başkan Yavaş’a teşekkür ettiler.

https://www.ankaramasasi.com/haber/1069899/mansur-yavas-muhtarlarla-bulustu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.