Kars, Ardahan, Iğdır, Ankara'ya taşındı

Ankara, ANFA Fuar ve Kongre Merkezi'nde başlayan "Kars, Ardahan, Iğdır Tanıtım Günleri" etkinliğinde üç ilin yöresel lezzetleri Başkentlilerin beğenisine sunulacak.
Murat Saltan
|
21 Ekim 2021, Perşembe - 21:00
Kars, Ardahan, Iğdır, Ankara'ya taşındı

Ankara'da 5'incisi düzenlenen  "Kars, Ardahan, Iğdır Tanıtım Günleri" başladı.

ANFA Fuar ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte üç ilden getirilen baldan kaşar peynirine, çiğköfteden zeytine yüzlerce yöresel ürünün stantlarda sergileniyor.

Tanıtım gününde müzik ve dans gösterileri de coşkulu anların yaşanmasına neden oldu.

"Kars'ı, Ankara'ya taşımaya çalıştık"

Kars'tan getirdiği ürünleri standında sergileyen Onur Polatel organizasyondan duyduğu mutluluğu dile getirerek, "Burada, Karsta bulunan yöresel ürünlerimizin hemen hemen hepsini getirmeye çalıştık. Çeşitli peynirlerimiz var. Kısaca Kars’ı, Ankara’ya taşımaya çalıştık. Daha üç gün boyunca buradayız. Tahmin ediyorum ki Ankara halkı buraya alışverişe gelecektir. Ürünlerimizi burada sergilemekten memnunuz, bu ürünlerin tanıtımını yapmak istiyoruz. Bu ürünler yerinden ve güzel olduğu için talepte olacaktır" dedi.

Fuar ziyaretçilerinden Füheda Güner ise, "Ürünler biraz pahalı geldi. Çok güzel, yöresel. Hoşuma da gitti. Bir tane ürün aldım, gayet güzeldi fakat biraz ucuzlatmaları lazım. Biraz daha dolaşayım, belki bir şeyler daha alırım. Etkinlik güzel. Hem esnaf canlanır, hem de insanlar. Dışarı çıkmış oluyoruz. İletişimde oluyoruz" ifadelerini kullandı.

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/1073114/kars-ardahan-igdir-ankaraya-tasindi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.