Çankaya'da '5. Kadın Yazarlar Haftası' başlıyor

Çankaya Belediyesi, kadın yazarları okurlarıyla buluşturuyor. “5. Kadın Yazarlar Haftası” etkinlikleri 26 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek.
Ankara Masası
|
23 Ekim 2021, Cumartesi - 10:58
Çankaya'da '5. Kadın Yazarlar Haftası' başlıyor

Ankara'nın 'Mor Bayraklı' yerel yönetimi olan Çankaya Belediyesi kadın yazarları okurlarıyla buluşturmaya devam ediyor. Bu yıl beşincisi düzenlenecek Kadın Yazarlar Haftası, 26 Ekim tarihinde başlayacak. Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde düzenlenecek etkinlikte; Pınar İlkiz, Aysun Kara, Eda Çakmak, Hande Aydın ve Ayşe Başak Kaban eser ve söyleşileriyle yer alacak.

"Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için mücadele ediyoruz"

Kadınların ekonomik-sosyal yaşamdan eşit bir şekilde yararlanmaları, sanattaki varlıklarını artırmaları için her alanda kadına hizmette pozitif ayrımcılık yaptıklarını kaydeden Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, "Belediyemizde ve ilçemizde fark oluşturacak çalışmalar için sivil toplum kuruluşları ve üniversitelerle işbirliği içindeyiz. Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için mücadele ediyoruz” dedi.

Kitabın ve kadının bir arada olmasının önemine de değinen Taşdelen, “Kadının gücünü de kitabın gücünü de öğrenmesi gereken bir toplumuz. Bu nedenledir ki kadın yazarlar bizler için kıymetlidir." diye konuştu.

Kitaplar armağan edilecek

26 Ekim'de iki oturumda tamamlanacak etkinliğe katılan Çankayalılara, kadın yazarların "Hakikaten Sevin Okyay Anlatıyor" "Sessizce Şarkı Söylüyorduk" "Kural Tanımayan Bir Moda Kılavuzu" "Kuru Su" ve "Ne Malum" kitapları armağan edilecek.

26 Ekim - Kadın Yazarlar Haftası Programı:

16.30-18.00 İlk Oturum: “Kadın Hikayeleri Yazmak” Moderatör: Sevilay Çelenk Konuşmacı: Pınar İlkiz- Hakikaten Sevin Okyay Anlatıyor

18.30-20.00 İkinci Oturum: Dünyaya Yazmak: "Bir Pencere Yeter Bana" Moderatör: Meral Akbaş Konuşmacılar: Aysun Kara, Eda Çakmak, Hande Aydın ve Ayşe Başak Kaba

https://www.ankaramasasi.com/haber/1074728/cankayada-5-kadin-yazarlar-haftasi-basliyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.