Ankara Büyükşehir Belediyesi yeni tesis için kolları sıvadı!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Belpa Buz Pateni Tesisini yenileyerek daha modern bir yapıya kavuşturuyor. Kafeteryadan kütüphaneye sergi salonundan buz pistine kadar modern bir yapıya dönüştürülecek tesisin projesi tamamlanırken, ihaleye çıkılmak üzere Kamu İhale Kurumu’na başvuruldu.
Ankara Masası
|
14 Kasım 2021, Pazar - 13:09
Ankara Büyükşehir Belediyesi yeni tesis için kolları sıvadı!

Ankara Büyükşehir Belediyesine tahsis edilen Belpa Buz Pateni Tesisi yenileme projesi tamamlanarak ihaleye çıktı.     

Büyükşehir Belediyesi tesisin Başkent’e yakışır bir şekilde yeniden yenilenmesi amacıyla Kamu İhale Kurumu’na başvuruda bulunarak ihale sürecini hızlandırdı.

Proje kapsamında mevcut buz pisti ve koruyucu paneller değiştirilerek uluslararası standartlara uygun hale getirilecek. Mevcut kondisyon salonları ve soyunma odaları ile ıslak hacimleri yenileyecek olan Büyükşehir Belediyesi ihale sonrasında Adnan Ötüken Parkı ile tesis arasında bağlantı yolu da yapacak.

Ankaralılara yeni bir tesis 

Başkentli gençleri spora teşvik etmek için birçok yeni projeye imza atan Büyükşehir Belediyesi, Belpa Buz Pateni Tesisi’ni modern bir yapıya kavuşturarak buz pateni sporunun daha sağlıklı koşullarda yapılmasını amaçlıyor.  

Tesisin tüm altyapı hattını tamamen yenileyecek olan Ankara Büyükşehir Belediyesi, tesis alanı içinde inşa edeceği sergi salonu, açık kütüphane ve kafeterya ile 7’den 70’e tüm Başkentlilerin ailesiyle vakit geçirebileceği bir tesisi daha Ankara’ya kazandırmayı hedefliyor.  

Tesis bir süre önce "Çalışan tesisin kapısına kilit vurdular" başlığı ile haber olmuştu.

ABB Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin, “Merak etmeyin... Dinozor heykeli ve şişme dinocan yapmaktan işletmeye fırsat bulamadığınız halka faydalı tüm tesislerin kapısını biz açacağız” diyerek habere tepki göstermişti.

https://www.ankaramasasi.com/haber/1117674/ankara-buyuksehir-belediyesi-yeni-tesis-icin-kollari-sivadi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.