Çankaya görme engellilere ışık oldu

Çankaya Belediyesi, görme engellilere ışık olacak bir proje imza attı. 'Sesli Kütüphane' uygulaması sayesinde görme engelli vatandaşların kitaplarla buluşmasına destek olan Çankaya Belediyesi, yeni okuyucularını arıyor.
Ankara Masası
|
15 Kasım 2021, Pazartesi - 09:40
Çankaya görme engellilere ışık oldu

Çankaya Belediyesi'nin görme engelli vatandaşlar için uyguladığı 'Sesli Kütüphane' uygulaması yeni okuyucularını arıyor. Gönüllü olarak kitap seslendirip görme engelli vatandaşlara katkı sunmak isteyenler, Çankaya Belediyesi Sesli Kütüphane'nin stüdyosundan hafta içi örnek kayıt için randevu alabilecek veya cep telefonu ile okudukları 1 dakikalık deneme kaydını iletişim bilgileri ile birlikte e-posta adresine iletebilecekler. 

'Sesli Kütüphane'  kitap bağışı yapmak isteyenlere de açık

Görme engelli vatandaşların kitaplarla buluşmasına destek vermek isteyenlerin okumaları uygun bulunduğu takdirde 'Sesli Kütüphane' ailesine katılabilecekler. Kayıtları onaylananlardan Ankara’da ikamet eden okuyucular, Sesi Kütüphane kayıt stüdyosunda kitap okumaya devam ederek görme engelli vatandaşların kitapla buluşmasına katkı verebilecek. Sesli Kütüphane ayrıca kitap bağışı yapmak isteyenlere de açık. Kitap bağışı yapmak isteyenler, hafta içi mesai saatlerinde Aşık Veysel Engelsiz Yaşam Merkezi Sokullu Mehmet Paşa Caddesi numara 94’de bulunan adresine iletebilirler.  

Başvurmak isteyen gönüllüler, kitaplarinsesiol@cankaya.bel.tr adresine iletişim bilgileri ile birlikte deneme kaydını gönderebilir veya 0312 431 13 25 numaralı telefondan stüdyo randevusu alabilirler. 

https://www.ankaramasasi.com/haber/1118160/cankaya-gorme-engellilere-isik-oldu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.