Keçiören maviye boyandı

Keçiören Belediyesi, diyabete dikkat çekmek ve bu hastalıkla ilgili kamuoyunda farkındalık oluşturmak için ilçedeki Su ve Gül Meydanı’nı mavi ışıkla aydınlattı.
Ankara Masası
|
15 Kasım 2021, Pazartesi - 10:01
Keçiören maviye boyandı

Keçiören Belediyesi, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü etkinlikleri kapsamında ilçedeki Su ve Gül Meydanı'nı mavi ışıkla aydınlattı.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok dünyada ve Türkiye’de yaygın olarak görülen ve her geçen gün artan diyabet vakasına karşı erken teşhisin önemli olduğunu söyledi. 

Diyabetin ciddiye alınması gereken bir hastalık olduğuna da dikkat çeken Başkan Turgut Altınok, “14 Kasım Dünya Diyabet Günü kapsamında ilçemizde diyabete karşı farkındalık oluşturmak için çeşitli etkinlikler düzenledik. Diyabeti simgeleyen mavi ışıkla da Su ve gül Meydanı’mızı renklendirdik." diye konuştu.

"Sağlıklı bir toplumun inşası için elimizden geleni yapıyoruz"

Dünyada 425 milyondan fazla insanın diyabetle yaşadığını vurgulayan Altınok, diyabetle mücadelede düzenli fiziksel aktivite, sağlıklı ve dengeli beslenme ve sağlıklı yaşam ortamları oldukça önemli olduğunu da kaydetti. Turgut Altınok, "Keçiören Belediyesi olarak ilçemizdeki park ve spor alanlarımızın sayısını artırarak sağlıklı bir toplumun inşası için elimizden geleni yapıyoruz.” dedi. 

https://www.ankaramasasi.com/haber/1118196/kecioren-maviye-boyandi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.