Ankara Büyükşehir Belediyesi 'Kara Kış Destek Paketi' ödemelerine başladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Kara Kış Destek Paketi kapsamında yapılacak olan doğalgaz desteğinin 500 TL’lik ilk ödemesinin Başkent Kartlara yatırıldığını duyurdu.
Büşra Bayrak
|
16 Kasım 2021, Salı - 12:59
Ankara Büyükşehir Belediyesi 'Kara Kış Destek Paketi' ödemelerine başladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın sosyal yardım alan ailelere yönelik açıkladığı 600 milyon TL’lik “Kara Kış Destek Paketi”nde ilk doğalgaz ödemesi bugün başladı.

“Ankara ayazında dayanışmayla ısınıyoruz. Başkent’te kimse yatağa aç girmeyecek, okumayan hiçbir çocuk kalmayacak. Çetin günleri birlikte aşacak, güneşli günlere birlikte ulaşacağız” diyerek ihtiyaç sahibi ailelere doğalgaz desteğinde bulunacakları sözünü veren ve bu sözünü tutan Başkan Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden “Kara Kış Destek Paketi”nin ilk ödemesinin bugün gerçekleştirildiğini duyurdu.

“Birlikte iyileşeceğiz”

186 bin 209 aileye yapılacak olan doğalgaz desteğinin ilk ödemesi olan 500 TL’nin Başkent Kartlara yatırıldığını bildiren Başkan Yavaş, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“186 bin 209 ailemizin Başkent Kart'larına 4 ayda toplam 2 bin 150'şer TL'den 400 milyon 349 bin 350 TL doğalgaz desteğimizin 500 TL'lik ilk ödemesini bugün gerçekleştirdik. Her zorluğun üstesinden gelecek, birlikte iyileşeceğiz.”

3 ay boyunca her ayın 16’sında ödemeler yapılacak

Hane başına 4 ay için toplamda 2 bin 150 TL’lik doğalgaz desteği sağlayacak olan Büyükşehir Belediyesi, kasım ayından sonra 3 ay boyunca her ayın 16’sında sosyal yardım alan 186 bin 209 ailenin Başkent Kart’larına doğalgaz ödemesi yapacak.

Sosyal yardım alan aileler bundan sonra Başkent Kart’ları ile abone numaralarını girerek gaz kiosklarından doğalgaz kartlarına yükleme yapabilecek ya da faturalı borçlarını ödeyebilecek. Yatırılan tutarlar; doğalgaz faturası, kartlı sayaçlar ve “http://gazmatik.com.tr/” adresinde konumları bulunan gaz kiosklarından sadece doğalgaz yüklemelerinde geçerli olacak.   

https://www.ankaramasasi.com/haber/1120700/ankara-buyuksehir-belediyesi-kara-kis-destek-paketi-odemelerine-basladi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.