Kabine 5 kritik başlıkla toplanıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlığında toplanacak Kabine'de yüz yüze eğitim, döviz kuru, asgari ücret, koronavirüs, terörle mücadelenin konuşulacağı öğrenildi.
Murat Saltan
|
21 Kasım 2021, Pazar - 12:41
Kabine 5 kritik başlıkla toplanıyor

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında iki hafta sonra toplanacak. Toplantıda 5 ana başlığın gündeme geleceği öğrenildi.

Kritik toplantıya ilişkin detayları CNN Türk muhabiri Arda Erdoğan aktardı.

Erdoğan açıklamalarında şu ifadeleri kullandı;

Yüz yüze eğitim

"Ekonomiden, salgına kritik gündem başlıkları var. Salgın ile başlayalım. İllerden gelen verileri Sağlık Bakanı Koca kabinenin gündemine sunacak. Ayrınca yüz yüze eğitimde verilen aranın ardından okullardaki hazırlıkların kabinenin gündemine gelmesi bekleniyor. Okulların açılmasının salgının seyrine etkisi kabine toplantında ele alınacak.

Merkez Bankasının faiz indirimi

Ekonomide oldukça önemli bir başlık. Merkez Bankası 100 baz puan faiz indirimi gelmişti, bu faiz indirimin ardından döviz kurlarında yukarı yönlü bir hareket oldu. Kurların piyasalara olan etkisinin minimum seviyeye düşürülebilmesi için atılacak adımlar kabine toplantısında ele alınacak. Fahiş fiyatlara ilişkin bilgilendirmeler de toplantının gündeminde olacak.

Asgari ücret

Asgari ücrette hem işveren kesiminin hem de işçi kesiminin talepleri var. Bu beklentiler ışığında atılabilecek adımlar ele alınacak.

Terörle mücadele

Terörle mücadele bir başka başlık. Bilgilendirmeler hem İçişleri hem de Mili Savunma Bakanlığı tarafından yapılacak.

Mahkumların korona izni

Mahkumların korona izni bitecek mi diye soruluyordu. 30 Kasım'da sona erecek iznin 6 ay daha uzatılmasına ilişkin bir formül masada var. Meclis'teki 5. yargı paketine önergeyle bir maddenin eklenmesi söz konusu. Bu konuda hakkındaki değerlendirmeler kabine toplantısında yapılacak.

Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan basın açıklaması yapacak.

https://www.ankaramasasi.com/haber/1129551/kabine-5-kritik-baslikla-toplaniyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.