Ankara'da kadına yönelik şiddetle mücadelede farkındalık etkinlikleri

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Haftası’ kapsamında düzenlediği etkinlikler ilgi gördü.
Can Güvenir
|
22 Kasım 2021, Pazartesi - 11:29
Ankara'da kadına yönelik şiddetle mücadelede farkındalık etkinlikleri

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Haftası’ kapsamında çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak. Bu etkinliklerin ilkine  Keçiören, Mamak ve Sincan ev sahipliği yaptı. 

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı, Muhtarlıklar Daire Başkanlığı ve BelPa A.Ş. iş birliğiyle eş zamanlı olarak  kadına şiddete karşı farkındalık etkinliği düzenlendi. 

Uzman doktor ve hemşirelerin temel sağlık eğitimi verdiği etkinliğe katılan Başkentli kadınlara hijyen kitinden oluşan çantalar ve bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.

Sincan, Mamak ve Keçiören ilçelerinde kadın muhtarlar aracılığıyla kadınlara ulaştıklarını belirten Muhtarlıklar Daire Başkanı Önder Yanmaz, “Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak 3 ilçemizde muhtarlarımızla iş birliği yaparak Sincan, Mamak ve Keçiören’de belediyemizin ilgili daireleri ile kadın sağlığı eğitimi düzenledik. Kadına karşı şiddete hayır diyoruz. Yaşama hakkı elinden alınan kadınlarımıza rahmet diliyoruz” dedi.

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/1130990/ankarada-kadina-yonelik-siddetle-mucadelede-farkindalik-etkinlikleri
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.