Bakan Soylu'dan CHP'li Özkoç'a: Evlatlarımız şehit oluyor sen gevrek gevrek gülüyorsun.

İçişleri Bakanlığı'nın 2022 yılı bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Bakan Soylu ile CHP'li Engin Özkoç arasında gergin anlar yaşandı. Komisyona ara verildi.
Can Güvenir
|
22 Kasım 2021, Pazartesi - 11:58
Bakan Soylu'dan CHP'li Özkoç'a: Evlatlarımız şehit oluyor sen gevrek gevrek gülüyorsun.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, İçişleri Bakanlığının 2022 yılı bütçesinin görüşmelerine başlandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bütçeye ilişkin sunum yaptığı sırada komisyonda gergin anlar yaşandı. 

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç'un sunum sırasında gülemeye başladığını gören Soylu, "Ben gülmüyorum beyefendi... Ben terörle mücadele yapıyorum. Sürekli oradan gülmeyin. El sallama, parmak sallama. Orada biz şehit veriyoruz.. Orada evlatlarımız şehit veriyor sen gevrek gevrek gülüyorsun." dedi.

CHP'li Özkoç'un karşılık vermesi Soylu, "PKK'ya her evden bir oy istediniz! Unuttuğumuzu mu sanıyorsunuz? Her evden bir oy istediniz! Sizin genel başkanınız istedi." ifadelerini kulandı.

Gerginliğin büyümesi üzerine komisyona ara verildi.https://www.ankaramasasi.com/haber/1131112/bakan-soyludan-chpli-ozkoca-evlatlarimiz-sehit-oluyor-sen-gevrek-gevrek-guluyorsun
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.