Ankara'da itfaiye memuru seçmeleri başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından liyakat esasına dayalı olarak gerçekleştirilen itfaiye memuru alımı için sözlü ve uygulamalı sınav süreci başladı. 150 itfaiye memurunun alınacağı sınavlarda750 aday 10 gün boyunca ter dökecek.
Zeliha Demirci
|
23 Kasım 2021, Salı - 13:36
Ankara'da itfaiye memuru seçmeleri başladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın liyakat esasına göre150 yeni itfaiye memuru alımı yapılacağını açıklamasının ardından sınav süreci başladı. Sözlü mülakat ve fiziksel yeterlilik sınavına girmeye hak kazanan 750 aday, 10 gün boyunca ter dökecek.

Adaylar Ankara İtfaiyesi’nde kurulan parkurda yarışıyor

‘İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği’ ya da ‘Sivil Savunma ve İtfaiyecilik’ bölümlerinden mezun olan adaylardan sözlü ve uygulamalı sınavlarda başarılı olan 150 itfaiye eri, Ankara İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde memur olarak istihdam edilecek.

İskitler’de Ankara İtfaiyesi yerleşkesinde kurulan parkurda fiziksel yeterlilikleri ölçülen adaylar, itfaiye arazöz aracı kullanma testinin de dahil olduğu uygulamalı sınava ardından da sözlü mülakata tabi tutuluyor.

Hedef: İtfaiye teşkilatını güçlendirmek

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çokakoğlu başkanlığında toplanan sınav komisyonunda; İtfaiye Daire Başkanı Salih Kurumlu, Yazı İşleri ve Kararlar Daire Başkanı Ulaş Altun, Daire Başkanı Mustafa Okumuş ve İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı Personel Şube Müdürü Suat Demirel yer alıyor.

Ankara İtfaiyesi’ne 2020 yılında 300 yeni itfaiye memurunun alındığını hatırlatan Mustafa Kemal Çokakoğlu, yeni alımlarla Ankara İtfaiyesi’nin daha da güçleneceğine dikkat çekerek şunları söyledi: "Ankara Büyükşehir Belediyesinin itfaiye teşkilatını güçlendirmek amacıyla bir sınav süreci daha başlatmış bulunmaktayız. Bu yıl 150 kadro için 750 arkadaşımızı sınava tabi tutuyoruz. Sınavlarda liyakatı ve kişisel becerileri ön plana alan bir puanlama sistemini takip edeceğiz. İtfaiyecilik mesleği artık günümüz dünyasında büyükşehirler için çok önemli hale gelmiştir. Bu amaçla itfaiyecilik konusunda eğitim almış, bu kurumlarda eğitimlerini tamamlamış arkadaşlarımızı KPSS puanına göre sınavlara tabi tutuyoruz."

https://www.ankaramasasi.com/haber/1134139/ankarada-itfaiye-memuru-secmeleri-basladi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.