Öztürk Yılmaz: CHP 15 Temmuz'u önceden biliyordu

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, CHP'nin 15 Temmuz darbe girişimini önceden bildiğini iddia etti.
Can Güvenir
|
25 Kasım 2021, Perşembe - 09:51
Öztürk Yılmaz: CHP 15 Temmuz'u önceden biliyordu

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, TVNET'te Sert Sorular programına konuk oldu. Taha Hüseyin Karagöz'ün sorularını yanıtlayan Yılmaz, eski partisi CHP'ye yönelik dikkat çeken ifadeler kullandı.

"CHP’nin en üst düzey sıralarında yer aldınız. Ne gördünüz? Neden ayrılma kararı aldınız?" sorusuna yanıt veren Yılmaz, "Koyun olmayı reddeden bir insanım. ODTÜ mezunuyum ve yanlış gördüğüm şeye alet olmam. Kemal Kılıçdaroğlu,CHP'nin başına yakışmayan bir adam. FETÖ'cüler CHP'yi kontrol etmek isteyip, kaset kumpasıyla onu göreve getirmişler. Ben 'neden iktidar olamıyoruz' diye sorduğumda cevap alamıyorsun. CHP'de Genel Başkan Yardımcılığı tırıvırı bir makamdır. Üç şeye itiraz ettim, partinin iyice raydan çıkması, giderek iktidar alternatifi olmaktan çıkması, FETÖ ağzıyla konuşması ve örgütün orada hakimiyet kurması... 'FETÖ'cüleri ihraç et, bunları ihraç etmezsen seninle çalışmayacağım' dedim. Başından beri uyardım onu." dedi.

"Darbeyi daha önceden bildiklerini düşünüyorum"

Yılmaz, "CHP'de 14'üncü kat var. Her şey orada dönüyor. Ben darbeyi (15 Temmuz'daki girişim) daha önceden bildiklerini düşünüyorum. Enver Altaylı'nın iddianamesinde bin 200 defa görüşme olduğu söyleniyor. Şu anda hala orada özel danışmanlık görevini yapıyor. " diye konuştu.

Katıldığı bir canlı yayın programında Türkçe ezan tartışmasını başlatan ve “izin almadan televizyon programına çıktığı” gerekçesiyle disipline sevk edilen CHP Ardahan milletvekili Öztürk Yılmaz, bu karara sert tepki göstermiş, CHP lideri Kılıçdaroğlu’na “İstifa etmiyorum. Sıkıysa at beni rezil ol, kepaze ol. Partiyi yönetemiyorsun, defolup gideceksin” demişti.  Bu sözlerinin ardından bir kez daha disipline sevk edilen Öztürk Yılmaz, partiden ihraç edilmişti.

https://www.ankaramasasi.com/haber/1137597/ozturk-yilmaz-chp-15-temmuzu-onceden-biliyordu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.