Çankaya muhtarlarına ‘Kızılay-Dikmen Metro Hattı’ projesi anlatıldı

EGO Genel Müdürlüğü, Çankaya bölge muhtarları ve semt derneklerine yönelik “Kızılay-Dikmen Metro Hattı Projesi” hakkında toplantı düzenledi.
Can Güvenir
|
25 Kasım 2021, Perşembe - 14:48
Çankaya muhtarlarına ‘Kızılay-Dikmen Metro Hattı’ projesi anlatıldı

EGO Genel Müdürlüğünce, Çankaya bölge muhtarları ve semt derneklerine yönelik olarak “Kızılay-Dikmen Metro Hattı Projesi” hakkında Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu’nda bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş’ın başkanlık ettiği toplantıda hattın ekonomik fizibilitesi, yolcu kapasitesi, yatırımın kentsel bütünleşmeye katkısı ve Ulaştırma Bakanlığı projelendirmelerinde yer alıp almadığı konuları masaya yatırıldı.

Projeye ilişkin önemli bilgiler veren Alkaş, "Kısıtlı kaynakların rasyonel kullanımı ilkesi çerçevesinde belediyemiz kaynaklarının verimli kullanılabilmesi ve doğru yatırım kararlarının alınabilmesi için Dikmen Metrosu’na ilişkin istişare toplantıları düzenleyeceğiz. Bugün bir başlangıç yaptık ve bu süreç devam edecek. Muhtarlardan gelen görüş ve önerileri dikkate alacağız, şehir plancıları, bilim insanları ve meslek odalarıyla sürekli görüşerek onları soru cevap şeklinde bilgilendireceğiz. EGO Genel Müdürlüğü olarak biz ulaşımı sadece ulaşım olarak görmüyoruz. Ulaşımla bölgenin sosyolojik altyapısını, makro formunu, imar durumu değerlerini de yeniden yapılandırıyoruz ve sosyalleştiriyoruz. Her şey Ankaralı hemşehrilerimiz için Ankara’mız için. Bizim misyonumuz, Ankara’mızı hak ettiği seviyeye getirmek. Bunu da hep birlikte bugünkü gibi istişare ederek ortak akılla gerçekleştireceğiz.”

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/1140499/cankaya-muhtarlarina-kizilay-dikmen-metro-hatti-projesi-anlatildi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.