Çankaya'da Avrupa Atık Azaltım Haftası kutlanıyor

Çankaya Belediyesi, Avrupa Atık Azaltım Haftası kapsamındaki etkinlikte vatandaşlar tarafından merkeze getirilen ve dönüştürülebilecek tüm atıklar toplanarak geri dönüşüme kazandırılacak.
Ankara Masası
|
26 Kasım 2021, Cuma - 11:02
Çankaya'da Avrupa Atık Azaltım Haftası kutlanıyor

Marmara Belediyeler Birliği'nin Türkiye Koordinatörü olduğu, Avrupa Atık Azaltım Haftası kapsamındaki etkinlikler, bu yıl 20-28 Kasım 2021 tarihinde "Döngüsel Topluluklar" teması ile gerçekleştiriliyor. 

Avrupa'da atık önleme konusunda farkındalık oluşturmayı ve tek bir hafta boyunca sürdürülebilir kaynak ve atık yönetimi hakkında bilinçlendirme eylemlerinin uygulanmasını teşvik etmeyi amaçlayan hafta kapsamında Çankaya Belediyesi de etkinlik düzenliyor. Etkinlik, 28 Kasım Pazar günü Birlik Mahallesi Kahire Caddesi No:3’de bulunan 1. sınıf atık getirme merkezinde düzenlenecek. 

Atık getirene geri dönüştürülmüş hediye 

Merkeze getirilecek kağıt, plastik, metal, cam, tekstil atıkları, atık piller, atık elektrikli ve elektronik eşyalar, atık ilaçlar, bitkisel atık yağlar ve ömrünü tamamlamış lastikler gibi geri dönüşebilir tüm atıklar için vatandaşlara geri dönüştürülmüş malzemeden yapılmış bloknot hediye edilecek. Ayrıca, etkinlik süresince vatandaşlara atık türlerini ve nereye bırakılabileceğini tanıtıcı broşürler de dağıtılacak.

"Atıklara yeniden hayat verin, geri dönüştürün" adıyla gerçekleştirilecek etkinlik ile toplanan atık miktarını attırmanın yanı sıra yeniden kullanım, geri dönüşüm ve bilinçlendirme süreçleri hakkında farkındalık oluşturulması hedefleniyor. 

https://www.ankaramasasi.com/haber/1141752/cankayada-avrupa-atik-azaltim-haftasi-kutlaniyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.