Gaziantep’te 2 aylık bebeğe öldüresiye dayak

Gaziantep'te bir babanın 2 aylık bebeğini defalarca tokatladığı anlara ait görüntüler ortaya çıktı. Gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edilen baba "nitelikli kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan tutuklandı.
Can Güvenir
|
30 Kasım 2021, Salı - 14:03
Gaziantep’te 2 aylık bebeğe öldüresiye dayak

Şahinbey ilçesinde bir babanın  2 aylık bebeğine yönelik uyguladığı şiddet tepki topladı.  Kafasında travmaya bağlı beyin kanaması geçiren, bebek özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edilen baba "nitelikli kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan tutuklandı.

"Hayati tehlikesi devam ediyor"

Özel Anka Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı İsmail Demir, AA muhabirine, bebeğin gece saatlerinde Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinden kendilerine sevkli olarak kafa travması şikayetiyle geldiğini söyledi.

Beyin kanaması tespit edilmesi üzerine bebeğin yoğun bakım takibi için hastanelerine getirildiğini dile getiren Demir, şöyle konuştu:

"Gece 1 civarında hastanemize geldiğinde şuur durumu uykuya meyilliydi, hareketlerinde biraz azlık vardı. Genel olarak çok da kötü değil ama iyi de değildi, şuur durumundan dolayı, travmaya bağlı olarak. Yapılan tetkiklerinde kanama tespit edildi. Ameliyatlık bir durumu yoktu ve medikal tedavisine başladık. Çekilen kontrol tomografilerinde kanamasında artış olmaması üzerine medikal olarak şu an yoğun bakımda tedavi etmekteyiz. Geçirdiği kanamadan dolayı hayati tehlikesi devam ediyor."

(AA) (İHA)https://www.ankaramasasi.com/haber/1147361/gaziantepte-2-aylik-bebege-olduresiye-dayak
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.