Ankara'da çocukları köpek saldırısına uğrayan aileden hayvanseverlere tepki

Ankara’nın Pursaklar ilçesinde okul sonrası eve dönerken sokak köpeklerinin saldırması sonucu yaralanan 12 yaşındaki Enes Koca'nın tedavisi yoğun bakımda devam ediyor. Talihsiz çocuğun ailesi ise köpeklerin sokaklardan alınıp barınağa konmasını isteyerek, bu duruma engel olan hayvanseverlere tepkili...
Can Güvenir
|
30 Kasım 2021, Salı - 14:43
Ankara'da çocukları köpek saldırısına uğrayan aileden hayvanseverlere tepki

Ankara’nın Pursaklar ilçesine bağlı Mimar Sinan Mahallesi Altın Caddesi'nde okul sonrası eve dönerken sokak köpeklerinin saldırması sonucu yaralanan Cahit Zarifoğlu İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi 12 yaşındaki Enes Koca'nın tedavisi sağlık durumunun ağırlaşması üzerine sevk edildiği  Ankara Şehir Hastanesi'nin yoğun bakım ünitesinde devam ediyor.

Saldırı sonucu ağır yaralanan çocuğun ailesi ise köpeklerin sokaklardan alınıp barınağa konmasını isteyerek, bu duruma engel olan hayvanseverlere tepki gösterdi. 

"Kasları görünüyordu"

Enes'in yoğun bakımda olduğunu söyleyen amca Ali Osman Koca, "Ameliyatları var. Bünyesinin toparlanmasını bekliyorlar. Bacağından, kafasından iki üç tane ameliyat olacak. Köpekler Enes’in üstünü tamamen parçalamışlar. Üzerinde hiçbir şey kalmamış. Anadan üryandı. Bacakları, kolları olmak üzere dişlenmemiş hiçbir yeri kalmamış. Köpekler ısırdıkları yerleri de parçalamış. Kasları görünüyordu." dedi. 

"Hayvanseverler yeğenimin hesabını versin"

Sokak köpekleriyle ilgili durumu  Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin'e söylediklerini, başkanın ise  "Biz bir şey yapamıyoruz. Hayvanseverler arabamızı taşlıyor. Bizi mahkemeye veriyorlar." dediğini aktaran  Koca, "Hayvanseverler şimdi gelsin yeğenimin hesabını versin. Anasına babasına bakamayan insanlar gelmişler, iki kilo et alıp, tavuğun parçalarını toplayıp hayvanların önüne atarak vicdanlarını yumuşatıyor. Sen önce anana babana bak. Sen daha anana babana bakmaktan acizsin." ifadelerini kullandı. 

"Enes, Yasin suresini ezberlersem bana bir köpek al demişti"

Baba Serdar Koca ise okuldan 5-10 dakika geç çıkan Enes'in amcası tarafından bulunduğunu belirterek "İki tane kemik atarak hayvan sevilmiyor. Bahçesinde bağında baksın hayvana. Bir torba kemik bıraktıklarında hayvanseveriz diyorlar kendilerine. Enes hayvanları çok severdi. Yasin suresini ezberlersem bana bir köpek aldı dedi. Gittim Sivas kangalı aldım. 6 ay büyüttükten sonra onu da çaldılar" ifadelerini kullandı.

"Köpekleri koyunlarında yatırsınlar"

Babaanne Gülşen Koca ise dışarıda sokak hayvan istemediklerini belirterek, “Çocuklarımızı dışarı çıkaramıyoruz. Kendimiz dışarı çıkamıyoruz. Hiçbir yerde, köylerde dahi dışarı çıkamıyoruz. Bu köpeklere bir çare bulsunlar. Herkes besleyecekse evinde beslesin. Biz dışarıda köpek istemiyoruz. Ben diyecek bir şey bulamıyorum. Benim çocuğumu değerini nasıl kazanacak onlar. Bacağında, kafasında, vücudunda hasar var. Her yeri paramparça. Biz ne yapacağız şimdi çocuğumuzu. Ne yapalım. Bu hayvanseverler götürsünler köpekleri koyunlarında yatırsınlar. Çocuğumuzun durumu iyi değil. Doktorlar iyi diyor ama benim çocuğumun psikolojisi kaybolacak. Yarın çıkamayacak bir daha. Ben bakkala da mı göndermeyeceğim çocuğumu?” diye konuştu.

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/1148100/ankarada-cocuklari-kopek-saldirisina-ugrayan-aileden-hayvanseverlere-tepki
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.