Akyurtlu öğrencilerden Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'ne ziyaret

Akyurt Yakupoğlu Ortaokulu 7 ve 8’inci sınıf öğrencileri, Akyurt Belediyesinin ulaşımı sağladığı etkinlik kapsamında Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesini ziyaret etti.
Ankara Masası
|
14 Aralık 2021, Salı - 10:19
Akyurtlu öğrencilerden Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'ne ziyaret

Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık ve ilçede yer alan Yakupoğlu Ortaokulu 7 ve 8’inci sınıf öğrencileri Cumhurbaşkanı Millet Kütüphanesi'ne ziyarette bulundu. 

"Akyurt’taki tüm ortaokul 7 ve 8. sınıf öğrencilerini Millet Kütüphanesine götüreceğiz"

Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, gençlere yönelik etkinliklerin devam edeceğini belirttiği açıklamasında "Yakupoğlu Ortaokulu öğrencilerimizin eğitim hayatına katkı sağlayan, araştırma, okuma ve kavrama alışkanlıklarını geliştiren, görkemli bir yapıya sahip Millet Kütüphanesini beraberce gezdik. Her yaştan gencimiz ve tüm vatandaşlarımızın kullanımına açık olan bilgi kaynağı Millet Kütüphanesini gezerek gençlerimizin bu tesisleri kullanmak için istekli olmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Yakupoğlu Ortaokulu ile başlattığımız gezinin kapsamını genişleterek Akyurt’taki tüm ortaokul 7 ve 8. sınıf öğrencilerini Millet Kütüphanesine götüreceğiz. Sergi salonunda matbaanın Osmanlı ve Türkiye coğrafyasına girmesini sağlayan İbrahim Müteferrika’nın eserlerinden oluşan sergiyi de ziyaret ettik. Dönem dönem farklı sergiler devam ediyor. Yapıya ayrıca parantez açmak gerekirse Avrupa’nın en büyük kütüphane binası burası Mimarisi ve kitap çeşitliliğiyle hayran olunacak güzellikte bir mekân. Bu vesileyle Millet Kütüphanesini Ankara’mıza kazandıran Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum." diye konuştu.

http://www.ankaramasasi.com/haber/1173978/akyurtlu-ogrencilerden-cumhurbaskanligi-millet-kutuphanesine-ziyaret
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.