Cumhurbaşkanı Erdoğan: Siyasi eşkıyalığı alışkanlık haline getirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert tepki göstererek "Siyasi eşkıyalık yapmayı alışkanlık haline getirdi.'' ifadelerini kullandı.
Samet Dirican
|
31 Aralık 2021, Cuma - 12:06
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Siyasi eşkıyalığı alışkanlık haline getirdi

Konuşmasında kur mesaj veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim paramız Türk Lirası, onunla hareket edeceğiz" dedi.

"Döviz kuru üzerinden bize silah çekmeye kalktılar ama bunu beceremediler" diyen Erdoğan, "Bizim silahımız daha güçlü. Bizim silahımız Nas" diye konuştu. Döviz kurundaki anlamsız dalgalanmayı kontrol altına aldıklarını ifade eden Erdoğan, "Kurun bugünlerde tekrar oynamaya başlaması geçici bir durumdur. Hafta başından itibaren istikrar kazanacağını değerlendiriyoruz. Amacımız hem iş insanlarını hem de vatandaşları 1 ay, 6 ay, 1 yıl, 3 yıl sonrasını görebilecekleri güven ve istikrar iklimine kavuşturmaktır" dedi.

"Siyasi eşkıyalık yapmayı alışkanlık haline getirdi"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kamu kurumlarını basmayı bir nevi 'siyasi eşkiyalık' haline getirdiğini öne sürdü. Son örneğini Milli Eğitim Bakanlığı'nda yaşandığını anımsatan Erdoğan, "Bunlar siyasi eşkıyalık yapmayı alışkanlık haline getirdi. Dertleri kamu kurumlarından bilgi almak değil, orada kaos, karmaşa çıkartmak. Bundan böyle devletin kurumlarına da rastgele gidemeyeceksin. Bitti artık! Her şeyden önce devletin kurumlarına gidebilmek dürüstlük gerekir. Yeri geldi seni her bakanım gündemle ilgili bilgilendirdi. Sen adam değilsin. Dürüst değilsin. Merkez Bankası bağımsız değil diyorsun, peki seni nasıl kabul etti. Ben senin ipinin kimlerin elinde olduğunu çok merak ediyorum. Bakanlıkta böyle bir fırsatı vermeyerek doğrusunu yapıyor. Dert başlayınca ortaya can sıkıcı görüntüler çıkıyor. Ataların üzüm üzüme bakarak karar dedikleri gibi bunlarda Kandil'dekilerle otura kalka edebi siyaseti unutuyorlar" diye konuştu.

http://www.ankaramasasi.com/haber/1210249/cumhurbaskani-erdogan-siyasi-eskiyaligi-aliskanlik-haline-getirdi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.