New York’ta metroda tecavüz girişimi

ABD’nin New York kentindeki metro istasyonunda bir kişi, 25 yaşındaki bir kadına tecavüz girişiminde bulundu.
Büşra Bayrak
|
31 Ağustos 2020, Pazartesi - 09:50
New York’ta metroda tecavüz girişimi

 New York kentinin Manhattan bölgesindeki metro istasyonunda bir kişi, metroya binmeyi bekleyen kadına tecavüz girişiminde bulundu. 

Kadına saldıran adama istasyonda bulunan diğer yolcular müdahale etti. O anlar olay yerinde bulunan vatandaşlar tarafından kaydedildi. Zanlı ise kaçarak kayıplara karıştı.

Yüz tanıma sistemi ile yakalandı

Tecavüz girişiminde bulunan zanlının kimliği Jose Reyes olarak açıklanırken, New York polis şefi Rodney Harrison yaptığı açıklamada zanlının yüz tanıma programı sayesinde 23. bölgede yakalanarak tutuklandığını duyurdu. 

Harrison, zanlının çevredekilerin bağırması ve müdahalesi üzerine kadını bırakarak kaçtığını ifade etti. 31 yaşındaki Reyes’in kısa sürede yakalandığını aktaran polis şefi Harrison, olay yerinde vatandaşlar tarafından çekilen görüntülerin zanlının bulunmasına yardımcı olduğunu dile getirdi.

New York suç merkezi haline geldi

New York kent genelinde de bu yıl bir suç dalgası yaşanıyor. Yetkililer, şehirdeki suç artışını yeni tip korona virüs salgınına, işsizliğe, sivil huzursuzluğa ve protestolara bağlıyor. Polis verilerine göre 23 Temmuz-23 Ağustos arasındaki bir ayda geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre, silahlı saldırıda ölenlerin sayısında yüzde 162, silahlı saldırıların sayısında ise yüzde 166 artış yaşandı. 

New York’ta 1 Ocak-23 Ağustos arasında toplam 280 cinayet işlendi. 2019’un aynı döneminde 208 cinayet kayda geçerken, yüzde 35 oranında artış olduğu açıklandı. Temmuz ayında işlenen cinayetlerin ise geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 58.8 arttığı ifade edildi. 

New York’tan kaçış sürüyor

New York’ta kapanan dükkanların sayısında son 2 ayda keskin bir artış yaşanıyor. Güvenlik uzmanları ülke genelindeki suçlardaki artışı özellikle siyahi George Floyd’un polis tarafından aşırı güç kullanılarak öldürülmesi üzerine polis şiddetini kınayan ve polis merkezlerini karartmaya çalışan protestoların patlak vermesine bağlıyor. 


https://www.ankaramasasi.com/haber/122159/new-yorkta-metroda-tecavuz-girisimi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.