Yenimahalleli kitaba doyacak

Yenimahalle Belediyesi tarafından Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde yapılacak olan 2. kitap fuarı kapsamında binlerce kitap Yenimahallelilerle buluşacak. Ayrıca, minikler içinde ücretsiz müzikaller gerçekleştirilecek.
Ecem Çetin
|
11 Ocak 2022, Salı - 13:16
Yenimahalleli kitaba doyacak

Yenimahalle Belediyesi tarafından geleneksel olarak yapılan kitap fuarının 2’incisi 17-30 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde yapılacak olan etkinlik kapsamında, Edebiyat ve çocuk kitaplarının yanı sıra lise ve üniversiteye hazırlık gibi birçok türde kitabın Yenimahallelilerle buluşacağı etkinliğe, yaklaşık 150 yayınevi 1 milyonu aşkın eserle katılacak.

21 Ocak’ta başlayacak olan ve yarıyıl tatilini de göz önünde bulunduran Yenimahalle Belediyesi, çocuklara da keyifli saatler geçirebilmeleri için, kitap fuarı kapsamında, 2-8 yaş arasındaki Başkentli minikler için 27 ve 29 Ocak günlerinde saat 13.00 ve 15.00 olmak üze iki seans halinde ücretsiz "Don Kişot Müzikali" 28 ve 30 Ocak günlerinde yine aynı saatlerde  "Minyonlar Müzikali" ücretsiz gerçekleştirilecek. Ayrıca fuar boyunca tüm çocuklara ücretsiz yüz boyama etkinliği de yapılacak.

17 Ocak 2021 Pazartesi günü açılışı yapılacak olan kitap fuarı kitapseverler için her gün 10.00-20.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar "Toplum olarak okumuyoruz, kulaktan dolma bilgilerle hareket ediyoruz. Kitap fuarlarının, çocuklarımızda ve gençlerimizde kitap okuma bilincinin oluşturulmasına katkı sunacağına inanıyorum. Ülkemizin aydınlık ve çağdaş bir geleceğe kucak açmasını istiyorsak, çocuklarımızı kitap okumaya heveslendirmeli, bilgi sahibi bireyler olarak yetiştirmeliyiz. Tüm yurttaşlarımızı kitap fuarımızda buluşmaya davet ediyorum" dedi.

https://www.ankaramasasi.com/haber/1231783/yenimahalleli-kitaba-doyacak
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.