Bursa Gemlik'te Çukurbahçe Köprülü Geçişi tehlike saçıyor

Ankara Masası
|
12 Ocak 2022, Çarşamba - 16:37
Bursa Gemlik'te Çukurbahçe Köprülü Geçişi tehlike saçıyor

Gemlik Belediye Meclisi Ocak Ayı İkinci Oturumunda gündem dışı söz alan İyi Parti Grup Sözcüsü Sedat Akkuş, Ak Parti Grubu'na Çukurbahçe Köprülü Geçişi inşaatının neden aylardır durduğunu sordu.

BURSA (GEMLİK BASIN)-  Gemlik Belediye Meclisi Ocak Ayı İkinci Oturumu'nda konuşma yapan İYİ Parti Grup Sözcüsü Sedat Akkuş, "Gemlik'in en önemli yolu olan çevreyolu üzerinde Çukurbahçe giriş çıkışını rahatlatmak için başlatılan köprülü geçiş inşaatı neden aylardır duruyor? İlk olarak 2016 yılında dönemin Belediye Başkanı Refik Yılmaz tarafından 'Müjde başlıyoruz' dediginiz, 6 yılın sonunda anca planlayıp başlayabildiğiniz ve aylardır duran Çukurbahçe Köprülü Geçişi'nin nasıl tehlike saçtığını görmüyor musunuz?" dedi.

"Her gün onlarca insanın kaza atlattığı Çukurbahçe Köprülü Kavşağı kış aylarının etkilerini hissettirmesi ile daha büyük sorunlar yaratacak" diyen Akkuş, "Yarın öbür gün basliyacak bir kar yağışında, olası bir buzlanmada Gemlik'in en tehlikeli virajlarından biri olan bu bölgede çok ciddi kazalar yaşanabilir. Nereyi gösterdiği belli olmayan bir iki tabeladan başka bir önlem alınmayan, aylardır duran bu inşaat, ya biran önce tekrar başlatılmalı ya da ciddi önlemler alınarak yol boyu ışıklı uyarı tabelaları konulmalı, bölge yeterince aydınlatılmalı, sürücüler için risk en aza indirilmelidir. İnşaatın kısa sürede tamamlanmaması yaz aylarında ciddi trafik yükü doğurabilir" ifadelerini kullandı. 

https://www.ankaramasasi.com/haber/1234742/bursa-gemlikte-cukurbahce-koprulu-gecisi-tehlike-saciyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.