Rusya'dan Ukrayna sınırında tatbikat

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna sınırında 10 bin askerin katıldığı geniş bir tatbikat başlattıklarını açıkladı.
Murat Saltan
|
13 Ocak 2022, Perşembe - 16:06
Rusya'dan Ukrayna sınırında tatbikat

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna sınırı yakınlarında tatbikat gerçekleştiriyor.

Rusya Savunma Bakanlığı'na bağlı Güney Askeri Bölgesi'nden yapılan yazılı açıklamada, ülkenin güneyindeki çok sayıdaki eğitim sahasındaki tatbikata, motorlu tüfek taburlarının yanı sıra Karadeniz ve Hazar filolarından askeri birimlerin de katıldığı belirtildi.

10 bin asker katılıyor

Açıklamada, "10 binden fazla askeri personelin katılımıyla Volgograd, Astrahan, Stavropol, Rostov ve Krasnodar bölgelerinde tatbikatlar yapılacak. Taktik grupları, askeri topçu bataryalarına karşı koyma, havacılık ve keskin nişancılık dahil olmak üzere çeşitli keşif ve saldırı sistemlerinin bir parçası olarak yeni taktik operasyon yöntemlerinde uzmanlaşacak." ifadesi kullanıldı.

"Rusya çok büyük bedel öder"

Rusya-Ukrayna sınırında yeniden hareketlilik başlarken, dün Brüksel'deki NATO karargahında toplantı yapıldı.

Toplantı sonrası konuşan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Rusya saldırırsa çok büyük bedeller öder. Rusya bir sonraki görüşme için tarih vermeyi kabul etmedi. Birden fazla toplantı yapalım teklifinde bulundum. NATO'ya cevap vermek için zamana ihtiyaçları olduklarını belirttiler. Biz masaya oturmaya hazırız. Rusya'nın da hazır olmasını umuyoruz." dedi.

Rusya, Ukrayna sınırında tatbikata başladı #2

Rusya'dan kesin yanıt beklentisi

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcı Aleksandr Gruşko, toplantının ardından yaptığı açıklamada, Rusya’nın güvenlikle ilgili tekliflerine NATO'dan "kesin yanıt" vermesini beklediklerini söyledi.

https://www.ankaramasasi.com/haber/1236554/rusyadan-ukrayna-sinirinda-tatbikat
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.