Çankaya'da sokak köpekleri vatandaşı isyan ettirdi

Ankara'nın Çankaya ilçesinde sokak köpekleri iki ilkokul yakınını mesken tutarken, aileler çocuklarını tek başına okula gönderemedikleri için duruma tepki gösterdi.
Murat Saltan
|
14 Ocak 2022, Cuma - 12:14
Çankaya'da sokak köpekleri vatandaşı isyan ettirdi

Ankara’nın Çankaya ilçesi Kabil Caddesi üzerinde bulunan iki ilkokulun yakınlarında barınan başıboş sokak köpekleri mahalleliyi isyan ettirdi.

Özellikle güçsüz gördükleri kadın ve çocuklara zor anlar yaşatan sokak köpekleri hakkında mahallenin şikayetlerine rağmen belediyenin bir şey yapmadığı iddia edildi.

O köpeklerden birinin mahalle sakinine saldırdığı anlar ise güvenlik kameralarına yansıdı.

Mahalle sakinleri, artık sopasız sokağa çıkamadıklarını dile getirdiler.

"Yere düştükten sonra biri ısırdı"

Mağdurlardan Metin Delalioğlu, "Aşağı bölgede bulunan parktan yukarıya doğru çıkarken aniden 4 köpek geldi. Kovalamaya çalıştım fakat kaçmadılar. Ansızın biri sırtıma atlayınca yere düştüm. Yere düştükten sonra biri ısırdı. Etraftan yardıma geldiler. Onlar gelince köpekler kaçtı. Bu sokakta benden sonra 4-5 kişiye daha saldırdılar. Ben de hastaneye gittim saldırıdan sonra, ellerim yaralandı. Kuduz aşısı oldum, sırtımdan ısırmıştı köpek ondan dolayı 4 doz tetanos aşısı oldum. Bu konuda Çankaya Belediyesi'ne şikayette bulundum ama herhangi bir gelişme olmadı. Bu köpeklerin buradan alınmasını istiyoruz" diye konuştu.

"Herkese saldırıyorlar"

İlgili kurum ve yetkililerden ilgi alaka beklediklerini ifade eden Ahmet Koral, "Her gün burada köpek ısırmaları oluyor. Mahalle sakinleri rahatsız. İki tane okul var burada. Artık apartmandan sopalarla çıkıyoruz. Akşamları köpek havlamalarından uyku uyuyamıyoruz. İlgili kurum ve yetkililerden ilgi alaka bekliyoruz. Burada 11 köpek vardı, belediyeden gelerek 2 tanesini götürdüler. Ama şu an burada 9’dan fazla köpek var. Kadın çocuk fark etmiyor herkese saldırıyorlar. Bana da saldırdılar. Ben büyüğüm hadi geçiştiririm ama kadınlara ve çocuklara saldırıyorlar" dedi.

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/1237318/cankayada-sokak-kopekleri-vatandasi-isyan-ettirdi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.