Etimesgutlu yaşlıların yeni adresi 'Emekliler Konağı '

Etimesgut Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Emekliler Konağı Etimesgutlu yaşlıların yeni buluşma adresi oldu.
Ecem Çetin
|
14 Ocak 2022, Cuma - 14:18
Etimesgutlu yaşlıların yeni adresi  'Emekliler Konağı '

Etimesgut Belediyesi tarafından hayata geçirilen emeklilerin buluşma noktası olan  ' Emekliler Konağı ' Etimegutlu yaşlılar tarafından yoğun ilgi görüyor. 

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Devlet Bahçeli Tesisleri Emekliler Konağı'nın sosyal kültürel donatılarıyla 5 yıldızlı otel konforunda hizmet sunduğunu söyledi.

"Bugün ilçemizde 5 emekli konağı kazandırdık"

Emekliler Konağı'nda emeklilerin bir araya gelip kaynaştığını ve birçok etkinliğe katıldığını belirten Demirel, "2009 seçimlerinden önce emeklilerimiz için dinlenme evleri konaklar yapacağımızın sözünü vermiştik. Bugün ilçemizde 5 emekli konağı kazandırdık. Eryaman Atatürk Emekliler Konağı, Güzelkent Emekliler Konağı, Elvankent Emekli Dinlenme Evi Atayurt Emekliler Konağımızın ardından son olarak Devlet Bahçeli Tesisleri Emekliler Konağımızı da hizmete açtık" dedi.

"Emeklilerimiz bu konaklarımızda çok mesutlar"

Daha önce parklarda, kahvehanelerde bir araya gelebilen emeklilerin, artık emekli konaklarında bir araya geldiğini kaydeden Demirel, "Emeklilerimiz çaylarını içip sohbet ediyorlar. İsteyen televizyon izleyip tavla, satranç, bilardo gibi oyunlarını oynarken, dileyen emekliler de okuma salonlarında kitap ve gazete okuyarak gündemi birlikte değerlendirme imkanı buluyorlar. Emeklilerimiz bu konaklarımızda çok mesutlar" değerlendirmesinde bulundu.

Günün önemli bir bölümünü emekli konaklarında geçiren emekliler, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel'e hizmetleri için teşekkürlerini ilettiler.

https://www.ankaramasasi.com/haber/1237528/etimesgutlu-yaslilarin-yeni-adresi-emekliler-konagi-
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.